Angle down Atgal

Šilalės bibliotekoje – nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai

Lietuvos bibliotekose pradedami organizuoti skaitmeninio raštingumo mokymai, kurie yra visiškai nemokami. Ne išimtis ir Šilalės biblioteka, kurioje taip pat bus galima pasimokyti kompiuterinio raštingumo ne tik pradedantiesiems, bet ir pažengusiems. Informacijos paieška, e. sveikatos paslaugos, saugumas internete – tai aktualiausios mokymų temos.

Skaitmeninio raštingumo mokymuose gali dalyvauti visi mūsų rajono gyventojai, vyresni nei 18 metų. Jie skirti asmenims, neturintiems skaitmeninio raštingumo žinių bei tiems, kurie nori turimas žinias pagilinti ar atnaujinti.

Pradedančiųjų mokymų programa trunka 18 val. Dalyviai įgis pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokysis rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais.

Norintieji pagilinti skaitmenines žinias, kviečiami dalyvauti penkiose skirtingose 6 val. trukmės programose: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus”, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas”, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas”, „Inovatyvus savęs pristatymas” ir „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis”. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/.

Dalyviams išduodami pažymėjimai, suteikiama mokomoji medžiaga.

Registruotis į mokymus galite telefonu 8 618 191 67 arba el. paštu wairuta@gmail.com, arba užeiti į Šilalės viešosios bibliotekos interneto skaityklą (I a.).

Šiuo metu pradedančiųjų mokymus jau baigė daugiau kaip 1000 dalyvių visoje Lietuvoje. Šilalės bibliotekoje mokymai prasidės netrukus, tad tikimasi sulaukti didelio žmonių aktyvumo.

Manoma, kad pasibaigus šiam projektui, interneto naudotojų skaičius visoje šalyje išaugs iki 87 proc., o elektroniniu būdu teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų vartotojų dalis padidės iki 60 proc.

Šie mokymai – tai viena projekto „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“ veiklų. Projektu siekiama skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes. Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Rima Norvilienė, Šilalės rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Komunikacijos ir informacinių technologijų skyriaus vedėja

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite