Sigutė Ach mielai atsakinėjo į mokinių smalsius klausimus.
Angle down Atgal

Sigutės Ach edukacija bibliotekoje: vaizduotė – didžiausia dovana

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filialas (K. Korsako g. 10) balandžio 27 d. suorganizavo nuotolinę edukaciją „Šnarantys knygutės puslapiai“ su dailininke, knygų iliustratore – kūrybingąja Sigute Ach. Susitikimo metu Šiaulių miesto mokyklų pradinių klasių moksleiviai ne tik mokėsi, kaip gimsta rankų darbo knygos, bet ir kalbėjosi su dailininke apie tai, kiek trunka parengti knygą leidybai, kokias priemones mėgsta naudoti iliustratorė, bei kas yra svarbiausia ugdant vaizduotę.

Kūrybai reikalingi iššūkiai

Užsiėmimo metu vaikai kartu tiesiogiai žingsnis po žingsnio mokėsi kurti simpatiškas mažytes knygeles, turinčias visas būtiniausias sudedamąsias dalis: viršelį, priešlapius, lankus. Kiekvienas galėjo išbandyti savo jėgas ir kūrybiškąsias galias. Tačiau kartais, norint išlaisvinti savo kūrybiškumą, anot Sigutės Ach, labai naudinga ir linksma yra susikurti sau ypatingų iššūkių. „Aš mėgstu išrasti“, – pasakojo iliustratorė. Kartais reikia įsivaizduoti, jog neturi kažko labai svarbaus darbui, pavyzdžiui klijų ar siūlo, tuomet reikia pasitelkti vaizduotę ir kūrybą. Taip gimsta labai ypatingi ir unikalūs darbai, o procesas būna įdomus ir intriguojantis.

Iliustratoriaus darbas: nuo idėjos iki piešimo

Sigutė Ach pati nebesuskaičiuoja, kiek yra išleidusi knygų. Paklausta vaikų apie kūrybinį procesą, atviravo, jog vienos knygos parengimas leidybai vidutiniškai užtrunka apie metus laiko. Tačiau pati svarbiausia užduotis yra įsivaizduoti, kaip turi atrodyti knyga, kokios iliustracijos ją turi puošti. Įkvėpimo iliustratorė ieško gilindama savo žinias apie knygos veikėjų galimą gyvenimą realybėje. Pavyzdžiui, kurdama iliustracijas knygelei „Bitė Maja ir jos nuotykiai“, Sigutė Ach ne tik įsivaizdavo, kaip dirba bitės, bet ir vyko pas bitininką pasikalbėti ir pamatyti, kaip tai atrodo iš tikrųjų. Vien iliutracijų idėjos paieška truko apie metus laiko, tuomet tik prasidėjo pats darbas. Tačiau iliustravimas edukatorei yra pati maloniausia veikla, „nelaikau savęs rašytoja, aš esu žmogus, kuris kasdien piešia ir dar kartais rašo“, – sakė ji, vaikų paklausta, ar parašytų labai daug žodžių turinčią knygą.

Puoselėti vaizduotę padeda knygos

Savo šiltu bendravimu ir kūrybiška veikla sužavėjusi dalyvius, kalbėdama apie kūrybą, Sigutė Ach vaikams turėjo ir palinkėjimą: „linkiu, jog puoselėtumėte labai didžiulę dovaną, kurią turi kiekvienas žmogus nuo pat gimimo. Ir jūs turite tą dovaną dabar dar nesugadintą. Vėliau suaugusiems labai sunku ją išsaugoti. Tai vaizduotė, – kalbėjo iliutratorė. Nors realūs vaizdai labai svarbūs, bet visgi, anot kūrėjos, geriausiai vaizduotę lavina knygų skaitymas. Tik labai svarbu, jog skaitant knygą būtų įsivaizduojama ne tik tai, kas rašoma, bet kas dar galėtų vykti, kas nėra aprašyta.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite