Angle down Atgal

Šiemet ugniagesiai per 700 kartų vyko gesinti kaminuose užsidegusių suodžių

Šiemet jau kilo per 700 gaisrų, kurių metu gyvenamųjų namų kaminuose degė suodžiai, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD).

Daugiausia tokių gaisrų kilo Kauno apskrityje – 131, o rūpestingiausi šeimininkai yra Utenos apskrities gyventojai. Čia ugnis aplankė 42 gyvenamųjų namų kaminus. Ignalinos rajone, užsidegus suodžiams kamine, gyvenamasis namas sudegė iki pamatų.

PAGD panešime sakoma, kad, jei po ilgo nekūrenimo laiko užkūrus krosnį ar židinį dūmai ima rūkti į patalpas, privaloma nedelsiant išvalyti krosnį ir dūmtraukį. Suodžiai nevalytuose dūmtraukiuose dažniausiai užsidega vėjuotą dieną. Tokiam gaisrui būdingas ūžesys kamine, iš kamino besiveržiančios kibirkštys ar net liepsnos. Jeigu taip atsitiko, reikia kuo skubiau užgesinti ugnį kūrykloje, sandariai uždaryti krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, ir kviesti ugniagesius.

Pagal bendrąsias priešgaisrinės saugos taisykles, suodžius iš dūmtakių ir krosnių privalu valyti prieš šildymo sezoną, o jo metu – ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, primena PAGD.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite