Angle down Atgal

Šiemet pajamų deklaracijas pateikė beveik 15 tūkstančių Trakų rajono gyventojų

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Vilniaus AVMI) praneša, kad šiais metais iš viso jau pateikta daugiau nei 1,5 mln. pajamų ir daugiau nei 84 tūkst. turto deklaracijų bei beveik 256 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai. Trakų r. iš viso jau pateikta apie 19 tūkst. pajamų ir apie 1 tūkst. turto deklaracijų bei apie 2,5 tūkst. prašymų skirti dalį pajamų mokesčio paramai.

Nuo metų pradžios už visus mokestinius laikotarpius pajamų deklaracijas pateikė beveik 15 tūkst. Trakų r. gyventojų. Apie 9 tūkst. Trakų r. gyventojų pateikė deklaracijas su grąžintina GPM suma, jiems bus grąžinta per 1,7 mln. eurų GPM permokų suma. Apie 4,3 tūkst. Trakų r. gyventojų pateikė deklaracijas su mokėtina GPM suma, jie turės sumokėti per 1,5 mln. eurų GPM.

Šiais metais pajamas už 2018 metus turėjo deklaruoti apie 9 tūkst. Trakų r. gyventojų, iš jų GPM deklaracijas pateikė apie 7 tūkst. gyventojų, pajamų deklaracijų laiku nepateikė apie 2 tūkst. gyventojų (iš kurių apie 500 gyventojų vykdžiusių individualią veiklą). Turto deklaracijas už 2018 metus turi pateikti apie 1,3 tūkst. Trakų r. gyventojų, iš jų deklaracijas jau pateikė daugiau nei 1 tūkst. gyventojų.

VMI jau grąžino apie 32 mln. eurų mokesčių permokos beveik 197 tūkst. Lietuvos gyventojams.

Jau pradėtas pateiktų deklaracijų tyrimo procesas: patikrinta apie 356 tūkst. iki balandžio 6 d. gautų deklaracijų, 17 tūkst. deklaracijų nustatyti neatitikimai. Gyventojai artimiausiu metu jau gaus raginimus patikslinti deklaracijas arba pateikti papildomus dokumentus. Pranešimai bus pradėti siųsti šią savaitę.

Mokesčių administratorius primena visiems pamiršusiems ar neturėjusiems laiko pateikti deklaracijų iki gegužės 2 d., jas pateikti kuo greičiau, mat susidarius mokėtinai sumai ir jos nesumokėjus laiku, už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,03 proc. delspinigiai.

Gyventojai, kuriems būtina sumokėti pajamų mokestį, tačiau dėl finansinių sunkumų laikinai negalintys to padaryti, gali kreiptis į apskrities valstybinę mokesčių inspekciją arba pateikti prašymus per Mano VMI dėl mokestinės paskolos ar mokesčių atidėjimo.

VMI primena, jog nepaisant deklaravimo laikotarpio pabaigos, vis dar galima pasinaudoti ta vienintele galimybe patikslinti senas deklaracijas už 2014–2017 metus ir pamirštus mokesčius iki liepos 1 d. deklaruoti be jokių delspinigių.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais, seminarų dalijamąją medžiagą, paaiškinimus ir komentarus gyventojai gali rasti adresu www.vmi.lt. Konsultacijas VMI specialistai mokesčių klausimais teikia telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi ir saugomi 5 metus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite