Angle down Atgal

Šiaurės šalių literatūros savaitė Lentvaryje

Lentvario miesto biblioteka, kaip ir kasmet, jungėsi prie jau trečią dešimtmetį organizuojamo kultūrinio projekto – Šiaurės šalių literatūros savaitė. Deja, šiemet renginiai vyko tik nuotoliniu būdu. Vaikams ir jaunimui paruošėme viktoriną „Ką žinai apie Šiaurės šalis?“ Tai geras būdas pagilinti ir praplėsti žinias apie Šiaurės šalis, rašytojus iš šiaurės, knygų personažus.

Šiais metais skaitymams vaikams buvo pateikta norvegų rašytojos Kristin Roskifte paveikslėlių knyga „Visi iki vieno“. Knygoje autorė norėjo pabrėžti, kad mes visi iki vieno šiame pasaulyje esame svarbūs ir vertingi. Nuotoliniu būdu pristatėme vaikams pagrindinę projekto idėją ir ištraukas iš duoto kūrinio. Pasiūlėme visą ištrauką patiems užbaigti skaityti.

Suaugusiems taip pat surengėme šių metų skirtos knygos pristatymą. Tai islandų rašytojos Audur Ava Olafsdottir socialrealistinis, persunktas satyros romanas „Randai“. Tai knyga apie žmogų žmonių jūroje, apie kelionę tolyn nuo to, kas artima, prapulties link ir grįžimą atgal.           Visą lapkričio mėnesį bibliotekos „Facebook“ paskyroje dalinomės vaikiškų knygų parodos „Knygos iš Šiaurės“, skirtos Šiaurės šalių literatūros savaitei puslapiais. Čia galima pamatyti mėgstamiausių vaikų rašytojų: Astrid Lindgren, Sven Nordqvist,  Timo Parvela, Mauri ir Tarja Kunnas, Ulf Stark, Jostein Gaarder, Sinikka ir Tiina Nopola, Lene Kaaberbøl, Kristina Ohlsson, Anne-Cath. Vestly, Jujja ir Tomas Wieslander, Tove Jansson ir kitų autorių knygas.

Violeta Eidukaitienė, Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite