Angle down Atgal

Šiaurės šalių atstovai Seime pristatys savo patirtį, kaip kovoti su smurtu prieš vaikus

Penktadienį Seimo rūmuose Vilniuje Šiaurės Europos šalių specialistai ir mokslininkai dalysis patirtimi, kaip kovoti su smurtu prieš vaikus.

Švedijos Upsalos universiteto kviestinis profesorius Staffanas Jansonas supažindins, kaip reikia įgyvendinti fizinių bausmių uždraudimą, Norvegijos vaikų, jaunimo ir šeimos reikalų direktorato Vaikų priežiūros departamento vyresnysis patarėjas Mortenas Stephansenas (Mortenas Stefansenas) papasakos apie vaiko teisių apsaugą.

Per konferenciją Lietuvos socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis pristatys vadinamąją Mato reformą – pakeitimus vaikų teisių gynimo srityje, padarytus, kai šių metų sausį namuose Kėdainiuose mirtinai buvo sumuštas keturmetis berniukas. Jo nužudymu įtariami patėvis ir motina.

Po šio įvykio Seimas priėmė įstatymo pataisas ir uždraudė vaikams taikyti fizines bausmes.

Per konferenciją taip pat bus aptarta visuomenės mentaliteto kaita kuriant vaiko teisių apsaugos sistemą, prevencijos ir intervencijos priemones.

Policijos duomenimis, pernai Lietuvoje 2,7 tūkst. vaikų nukentėjo nuo smurto.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite