Etaplius.lt nuotr.
Angle down Atgal

Šiauliuose vyksta policijos ir visuomenės šventė

Šiauliuose atnaujintame miesto centriniame parke šeštadienį vyksta policijos ir visuomenės šventė, jos šūkis – „Pažink policiją iš arčiau!“.

Ryte šventė prasdėjo Šaulių katedroje, kur aukotos Šv. mišios už policiją. Po mišių iškilminga policijos pareigūnų rikiuotė vidurdienį išžygiavo į centrinį miesto parką, kur vyko iškilminga pareigūnų apdovanojimo ceremonija.

Policijos ir visuomenės šventėje Šiauliuose šeštadienį dalyvavusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė padėkojo pareigūnams už jų sunkų, rizikingą ir atsakingą darbą šiuo sudėtingu valstybei laikotarpiu – atlikdami pareigą ir saugodami rimtį valstybėje pareigūnai dirba neskaičiuodami darbo valandų.

„Matydami kaip profesionaliai tvarkotės su grėsmingomis situacijomis – šiandien galime užtikrintai sakyti – turime patikimą, profesionalią ir modernią policiją. Visos valstybės investicijos į policijos techniką, mokymus, parengtį – atsipirko. Investuodami į pareigūnus investuojame į savo saugumą“, – teigė ministrė A. Bilotaitė.

Renginio metu už nepriekaištingą tarnybą ministrė A. Bilotaitė ir policijos generalinis komisaras Renatas Požėla apdovanojo pareigūnus.

Lietuvos policijos mokyklos kursantai davė iškilmingą priesaiką. Šventinę nuotaiką kūrė Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras ir atlikėja Živilė Gedvilaitė.

Keturkojai policijos pagalbininkai – tarnybiniai šunys demonstruoja savo įgūdžius, o raitosios policijos žirgai - parodomąją programą. Šventėje  eksponuojama policijos naudojama speciali technika, automobiliai, motociklai, ginklai, šarvuotis, policijos vadavietė. Vairavimo triukus atliko Lietuvos kelių policijos tarnybos motociklininkai su moto akrobatais.

Norintieji galėjo išbandyti Lietuvos automobilių kelių direkcijos saugos diržų efektyvumo ir automobilio apsivertimo imitavimo įrenginius. 

Šventės kulminacija  policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ kovinė operacija, kuriai įvykdyti pasitelkti Valstybės sienos apsaugos tarnybos sraigtasparniai.

Policijos tarnyboje šiuo metu dirba beveik 8 tūkst. pareigūnų. Kasdien patruliuoja ir viešąją tvarką užtikrina 576 policijos ekipažai.

Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, 68 proc. žmonių, kurie palankiai vertina policijos reagavimą į iškvietimus, mano, kad policija greitai reaguoja ir atvyksta į įvykio vietą. Lietuva taip pat yra iš tų šalių, kur gyventojų pasitikėjimas policija yra aukštas ir siekia 78 proc., visoje ES pasitikėjimo policija vidurkis yra 71 proc.

Policijos (Angelų Sargų) diena minima spalio 2 dieną. Pirmą kartą ji paminėta 1921 metų spalio 2 dieną Kaune, o profesine švente oficialiai paskelbta 1924 metais.

Parengta pagal ELTA ir Etaplius informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite