Angle down Atgal

Šiauliuose viešės muzikinė grupė Ryb@LOVE.band iš Tichvino

Spalio 26-27 dienomis Šiauliuose viešės muzikinė grupė Ryb@LOVE.band („Рыб@LOVE.band“) iš Tichvino (Rusija). Mes juos gerai pažįstame iš Sekminių šventės Šiauliuose. Jie trečius metus talkina miesto ekumeninei grupei organizuojant Sekminių šventės vieną iš muzikinių dalių.

Spalio 26 d., 16 val. vyks atviras koncertas, kuriame skambės įvairių krikščioniškų tradicijų muzika, giesmės ir mintys „APIE PAŠAUKIMĄ“ iš Šventojo Rašto Danieliaus knygos.

Spalio 27 d., 11 val. vyks Muzikinės pamaldos, liudijimai ir interviu.

Visi šie renginiai nemokami ir įvyks Polifonijos salėje (Aušros al. 15, Šiauliai).

Trumpai apie grupę

Pastebėtinas įdomus grupės pavadinimas - Ryb@LOVE.band (rus.„Рыб@LOVE.band, t.y. liet.klb. Žuvį Mylinti.grupė). Pavadinimas neturi nieko bendro su žvejyba. Jį galima būtų paaiškinti taip:

Žuvies ženklas arba gr. klb. ichthys yra slaptas simbolis, kuris gyvavo ankstyvajame krikščionybės laikotarpyje ir reiškė priklausymą Kristaus tikėjimui. Meilė – angl.klb. love – turi tiesioginę reikšmę. Na ir viską sujungus, paaiškėja, kad tai grupė, kuri myli Kristų. Pirmą kartą tokiu pavadinimu grupė koncertavo Rusijoje regioniniame roko festivalyje 2007 m. Pastaruoju metu grupė rengia kalėdinius susitikimus, kurie jau tapo tradiciniais Tichvine, o juose dalyvauja įvairūs atlikėjai.

Krikščioniškasis tikėjimas vienija visus – katalikus, stačiatikius, evangelikus, nedenominacnes krikščionių bažnyčias ar mesijinius žydus – visi vienodai priima šiuos muzikantus. Pastaraisiais metais grupė koncertavo daugelyje religinių sakralinių koncertų didžiuosiuose Rusijos miestuose, tokiuose kaip Maskva, Sankt Peterburgas, Krasnodaras, Petrozavodskas. Jie apkeliavo beveik visą Leningrado sritį, tapo dažnais svečiais ir užsienyje: Karelijos Respublikoje, Suomijoje, Švedijoje, Lenkijoje, Ukrainoje ir Lietuvoje. Savo kūryba jie dosniai dalinasi įkalinimo vietose, kur jų koncertai, ten esantiems žmonėms, yra tarsi gryno oro gurkšnis ir galimybė atversti naujo, geresnio gyvenimo, puslapį.

Grupė neatsisako jokių kvietimų – jie tiki, kad dovanodami žmonėms savo kūrybą, padaro pasaulį geresne vieta. Krikščioniška muzika nėra specifinis stilius, greičiau jos dvasia, nors žodžiai yra krikščioniški, o koncertų metu atlikėjai tiesiogiai sako, kuo tiki ir kaip gyvena. Jų koncertai sulaukė susidomėjimo tarp skirtingų kartų atstovų: dainos pritraukia vaikų, jaunimo ir įvairaus amžiaus žmonių dėmesį.“

Grupės Ryb@LOVE.band ("Рыб@love.band") nariais:

Sergej Martynyčev - vadovas, vokalas
Anna Martynyčeva - vokalas
Nadežda Pospelova - vokalas, klavišinis instrumentas
Aleksandr Pospelov - vokalas, akustinė gitara, lūpinė armoninkėlė
Sergej Fenko - elektrinė gitara
Aleksandr Kočialov - būgnai

Interviu apie tikėjimą

Grupės Ryb@LOVE.band vadovas Sergej Martynyčev yra ne tik muzikantas, daininkas, kultūros veikėjas, bet ir Tichvino miesto Krikščioniškojo centro pastorius. Todėl tikėjimo tema nuolat gyvuoja grupės kūryboje ir skleidžiasi gyvenime. Kartu su žmona Anna Martynycheva, kuri yra grupės solistė, atsakinėjo į klausimus TBN televizijos kanalo laidai „Christian Megaportal“ apie tikėjimą ir jo kriterijus.

Pasak S. Martynyčevo, "tikėjimas Dievu yra nematomų dalykų laukimas ir įgyvendinimas. Tikėjimas ilgainiui turi duoti vaisių ir rezultatų. Kad tai, kas pradžioje buvo nematoma, tapo regima. Taip gali būti matomi dvasinio gyvenimo palaiminimai ir bendrystės su Dievu vaisiai. Apaštalo Jokūbo laiške parašyta, kad tikėjimas pasireiškia gerais darbais: „Tikėjimas be darbų miręs“ (Jok 2, 26). "Todėl svarbu tikėjimą stiprinti poelgiais“, – pabrėžė jis.

O Anna sakė: „ Šventasis Raštas taip pat lygina tikėjimą su garstyčios grūdeliu, kuris gali perkelti kalnus, o tai reiškia, kad egzistuoja tam tikras tikėjimo matas." "Tik pagalvokime, o kas įmanoma tada, jei, pavyzdžiui, tikėjimas yra graikinio riešuto ar vištos kiaušinio dydžio?..“, - samprotavo Anna.

„Svarbu pamatyti Dievo atsakymus. Tiesą sakant, manau, kad kas nors gali matyti ir daug Viešpaties gerumo stebuklų savo gyvenime. Vis tik, tikriausiai tikėjimo neturėtumėte matuoti kaip termometras laipsniais matuoja orą … Greičiau tai yra vidinis liudijimas…“

( Trumpas interviu iš: https://www.invictory.org/news/culture/18064-pastory-sergej-i-anna-martynychevy-ne-stoit-izmeryat-veru-gradusnikom)

Kviečiame visus asmeniškai susipažinti su šia šaunia grupe.

MALONIAI LAUKIAME AUKŠČIAU PAMINĖTUOSE RENGINIUOSE! Įėjimas laisvas.

Plačiau apie renginius: https://www.facebook.com/events/431187570867211/?active_tab=discussion

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite