Angle down Atgal

Šiauliuose viešėjo Takomos miesto (JAV) choras

Liepos 10–11 dienomis Šiauliuose svečiavosi Takomos miesto choras „Symphony Tacoma Voices“ (dirig. Geoffrey Boers) iš Jungtinių Amerikos Valstijų. Kartu su Šiaulių kultūros centro jaunimo kameriniu choru „Atžalynas“ (meno vad. Mindaugas Žalalis) svečiai surengė puikų pasirodymą šiauliečiams. Amerikiečių kolektyvą pasveikino miesto vadovai.

Šiaulių miesto savivaldybėje mero pavaduotojas Egidijus Elijošius priėmė iš JAV atvykusio Takomos miesto choro dalyvius. Kolektyvas „Symphony Tacoma Voices“ Šiauliuose apsilankė savo koncertinio turo Baltijos šalyse metu. Egidijus Elijošius svečiams trumpai pristatė miestą ir jo istoriją.

„Šiauliai turi miestą partnerį JAV, tai – Omahos miestas Nebraskoje. Mūsų universitetas, kuriuo mes labai džiaugiamės, taip pat glaudžiai bendradarbiauja su Omahos ir Kento universitetais. Mus jungia ir universali meno kalba, kurią puikiai supranta visas pasaulis“, – svečiams sakė mero pavaduotojas.

Choro vadovui Geoffrey Boers‘ui Egidijus Elijošius įteikė saldžią dovaną – saldainių fabriko „Rūta“ šokolado. Amerikiečiai tikrai galės įvertinti šiaulietišką produkciją, nes ir patys didžiuojasi savomis šokolado gamybos tradicijomis.
Kolektyvas atsisveikindamas padovanojo vieną kūrinį iš savo atliekamo repertuaro – tradicinę amerikiečių dainą „Oh Shenandoah“.

Takomos (Vašingtonas) choras „Symphony Tacoma Voices“ šiais metais organizuoja tarptautinį koncertinį turą „Cry for Joy: Sing for Joy“. Choras pasižymi vokalo grožiu ir meniniu išraiškingumu, jame dainuoja mėgėjai dainininkai ir muzikos mokytojai. Kiekvienais metais kolektyvas parengia vis naujų meninių programų. Choro vadovas dr. Geoffrey Boers`as yra atsakingas už chorinę veiklą Vašingtono universitete, yra vedęs net 8 koncertinius turus su įvairiais chorais Baltijos regione, įkūręs Baltų chorinės muzikos biblioteką Vašingtono universitete, kuri yra vienintelė tokia biblioteka Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Tai penktasis choro „Symphony Tacoma Voices“ tarptautinis koncertinis turas, tačiau pirmasis turas Baltijos šalyse. Liepos 10 dieną choras „Symphony Tacoma Voices“ su Šiaulių kultūros centro jaunimo kameriniu choru „Atžalynas“ Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčioje surengė koncertą „Sing for Joy: Music of the American Songbook“. Vakaro programoje skambėjo amerikiečių kompozitorių dainos apie JAV istoriją, lietuvių kompozitorių dainos apie Lietuvą, jos grožį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite