Angle down Atgal

Šiauliuose uždainuos Užgavėnių lėlių teatras

„Vienoje rankoje kaltas, kitoje – kūjis ir tik skiedros lekia“, – Žaliūkių malūnininko sodyboje viešinčius medžio drožėjus apibūdina Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė. Čia pirmą kartą vyksta medžio drožėjų pleneras „Žemaitiškas ličynas“.

Trečiadienį, rugsėjo 11-ąją, prasidėjęs renginys subūrė dešimt geriausių Žemaitijos meistrų, drožiančių Užgavėnių kaukes. Tarmiškai jos vadinamos ličynomis. Plenero metu iš šviežių ir minkštų liepos kaladžių pamažu gimė ir vis dar gimsta unikalių bruožų kaukės: ilganosės, didžiaakės, didžiaburnės.

Plenero, skirto Žemaitijos metams paminėti, metu vyksta ne tik kūrybinės dirbtuvės – kiekvieną vakarą čia organizuojami pašnekesiai Užgavėnių temomis. Tiesa, penktadienį, pašnekesius pakeitė muzika. „Sodyboje svečiavosi bardas Povilas Girdenis, kuris atliko pagal savo tėvo – žinomo kalbininko Alekso Girdenio – eilėraščius sukurtas dainas“, – sakė S. Milvidienė.

Šeštadienį, paskutinę plenero dieną, nuo 12 val. dar bus galima išvysti drožinėjančius meistrus ir su jais pabendrauti. 14 val. visus nustebins šiaulietis drožėjas Albertas Martinaitis – jis pristatys unikalų Užgavėnių lėlių teatrą. Teatro „aktoriai“ – medinės skulptūrėlės, kone dešimt kartų mažesnės už įprastas Užgavėnių kaukes. Tai ir ožys, ir Morė, ir kiti Užgavėnių personažai. „Galėsime daugiau apie juos sužinoti, išgirsti, ką jie apie save kalba, kaip dainuoja“, – sako S. Milvidienė.

Nuo 15 val. sodyboje veiks plenero dalyvių sukurtų darbų paroda, o 16 val. suskambės žemaitiška vakaruška su Mažeikių kultūros centro folkloro ansambliais „ALKSNA“ ir „ALKSNIOKĀ“.

Organizatorė – Žaliūkių malūnininko sodyba
Rėmėjos: LR kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė
www.ausrosmuziejus.lt

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite