Angle down Atgal

Šiauliuose startuoja nauji milijoniniai projektai

Šiaulių savivaldybė pastaruoju metu mieste vykdė įspūdingą kiekį infrastruktūros projektų. Dalis milijoninės apimties darbų jau yra užbaigta, tačiau startuoja ir nauji projektai, kurie bus svarbūs verslo plėtrai ir naujų investicijų pritraukimui. Bus toliau gerinama Šiaulių laisvosios ekonominės zonos (LEZ) infrastruktūra, laukia naujo aplinkkelio statyba.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis spaudos konferencijoje informavo, kad pasirašius sutartis dėl rangos darbų, bus vykdoma tolimesnė LEZ infrastruktūros plėtra. Šią savaitę numatoma pasirašyti rangos susitarimą dėl Serbentų – Aukštabalio gatvių aplinkkelio tiesimo. Dar keletas sutarčių buvo pasirašyta ankščiau.

„Baigiame intensyvaus paruošiamojo darbo su Susisiekimo bei Ekonomikos ir inovacijų ministerija etapą, kuriame itin aktyviai dalyvavo ir Šiaulių meras Artūras Visockas. Šiauliai pradeda tolimesnį LEZ infrastruktūros kūrimą, kuriuo, neabejoju pakartosime Pramoninio parko projekto sėkmę – ši verslo teritorija jau visiškai užpildyta. Mieste dar yra verslui patrauklių sklypų su reikalinga infrastruktūra, tačiau jų nėra daug, LEZ teritorijos išvystymas leistų pritraukti naujų investicijų ir Šiauliams per artimiausius metus dar labiau sustiprėti ekonomiškai“, – sakė A. Bartulis.

Administracijos vadovas pasidžiaugė, kad nekilo problemų rengiant rangovų atranką. Nors nuolat girdime apie darbų ir statybinių medžiagų kainų augimą, organizuojant rangos konkursus ir perkant apie penkių milijonų vertės darbus, pavyko sutaupyti beveik milijoną eurų. Lėšos grįš į Ekonomikos ir inovacijų ministeriją, kurias ji galės papildomai perskirstyti.

„Dar gera žinia, kad dalis rangos darbams numatytų lėšų liks mieste, nes kai kuriuos rangos konkursus laimėjo įmonė „Šiaulių plentas“. Nauji užsakymai ir įsipareigojimai leis išlaikyti darbo vietas ir, tikėtina, sėkmingai užbaigti bendrovės restruktūrizacijos procesus“,  – komentavo administracijos vadovas.

Serbentų – Aukštabalio gatvių aplinkkelio konkurse tai pat sutaupyta apie milijonas eurų, kuriuos planavo skirti  Savivaldybė. Šį projektą planuojama įgyvendinti per ateinančius metus, jis laukiamas tiek gyventojų, tiek verslo. Nauji transporto koridoriai leis įveiklinti laisvus valstybinės žemės plotus, taip pat bus išvengta Pramonės gatvės apkrovimo, o tai labai svarbu triukšmo ir ekologijos atžvilgiu.

comment Skaitytojų komentarai (4)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite