Angle down Atgal

Šiauliuose per praėjusią savaitę COVID-19 atvejų skaičius šoktelėjo dvigubai

Pirmadienio ryte Šiaulių miesto savivaldybėje vyko posėdis, kurio metu aptarta COVID-19 situacija Šiaulių apskrityje. 

Pasak Nacionalinio sveikatos centro Šiaulių departamento direktorės S. Abromavičienės, Šiaulių apskrityje per praėjusią savaitę užregistruotas 131 COVID-19 ligos atvejis. Tai yra maždaug pusė bendro registruotų atvejų skaičiaus per visą laikotarpį (iš viso 268). Vien šį savaitgalį Šiaulių apskrityje patvirtinti 98 atvejai – penktadienį 49, šeštadienį 31, o sekmadienį 18.

Iš visų atvejų apskrityje, 63 susiję su židiniu Radviliškio ligoninėje, 40 atvejų nustatyta Šiaulių miesto gyventojams, 2 įvežtiniai (JAV, Vokietija), 6 užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios.

Susirgo 3 vaikai. COVID-19 liga patvirtinta lopšelio-darželio „Bitė“, lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ auklėtiniams ir Janonio gimnazijos mokiniui. Grupių auklėtojai, vaikai ir kiti kontaktą turėję asmenys izoliuoti. 

Bendras su Radviliškio ligonine susijusių atvejų skaičius – 61 ir 2 antriniai. Susirgo 26 darbuotojai ir 36 pacientai. 

Siuvimo įmonėje „Interscalit“ registruotas 31 atvejis ir 19 antrinių. Prekybos centre „Tau“ – 4 atvejai ir 12 antrinių. UAB „Comco“ – 8 atvejai ir 1 antrinis.

 

Nerimą kelia viruso plitimas gydymo įstaigose

Didžiausią nerimą kelia Radviliškio ligoninė. Šiuo metu ten atliekami darbuotojų ir pacientų tyrimai. Atlikus patikrinimą Radviliškio ligoninėje, nustatyti su infekcijų kontrole, karščiuojančių asmenų lankymusi įstaigoje, srautų nevaldymu, personalo trūkumu susiję pažeidimai.

Šiaulių savivaldybės Administracijos direktoriaus A. Bartulio teigimu, Radviliškio ligoninės atvejis parodo, kas gali nutikti, kai įstaiga nepadaro būtinųjų darbų, arba neatlieka jų kokybiškai. Kyla proveržis, kurį sustabdyti labai sudėtinga.

Pastarosiomis dienomis koronavirusas plinta ir Kelmės ligoninėje. Pirmasis atvejis nustatytas bendrosios praktikos slaugytojai, kuri dirba kolsultacinėje poliklinikoje, nuo jos užsikrėtė kita bendrosios praktikos slaugytoja, dirbanti Vidaus ligų skyriuje. Šiuo metu testuojami visi Vidaus ligų skyriaus ir Konsultacinės poliklinikos darbuotojai ir pacientai, sugriežtintas pacientų lankymas ir guldymas į Vidaus ligų skyrių. Atlikus neplaninį patikrinimą Kelmės ligoninėje, pažeidimų nenustatyta.

Siuvimo įmonėse židiniai suvaldyti

Pasak S. Abromavičienės, šiuo metu abu siuvimo įmonių židiniai suvaldyti, todėl didžiulį nerimą keliančių židinių Šiauliuose nėra. Sergantys darbuotojai ir su jais susiję asmenys izoliuoti, apibrėžtos aiškios ribos.

Pasak A. Bartulio, „Interscalit“ atvejis parodė, kad visgi nėra vadovaujamasi operacijų vadovo sprendimais, nesilaikoma nurodymų, kaip reikėtų vykdyti darbus įmonėse. Visą savaitę užkrėsti darbuotojai dalijosi virusu, kol atsirado požymiai, dėl kurių vėliau kreiptasi į Karščiavimo kliniką. Reakcija buvo pavėluota, todėl procesą suvaldyti tapo sudėtinga. Atsižvelgiant į tai, Savivaldybėje priimtas nutarimas paruošti rekomendacijas verslo įmonėms, kaip valdyti darbuotojų judėjimą, pamainų darbą, tikrinti ateinančius. A. Bartulio teigimu, tik tokiu būdu galima užkirsti kelią viruso plitimui įmonėse.

Viruso plitimas priklausys nuo pačių šiauliečių sąmoningumo

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja V. Palčiauskienė pabrėžia, kad viruso plitimas priklauso nuo kiekvieno iš mūsų gebėjimo saugoti save ir kitus. Jeigu šeimoje yra asmuo, kuris turėjo kontaktą su sergančiu, tokio asmens šeimos nariai turi informuoti savo darbdavį apie situaciją šeimoje, kad darbdavys priimtų atitinkamus sprendimus dėl darbo nuotoliniu būdu. Jeigu sergančiojo šeimoje yra ugdymo įstaigas lankančių vaikų, jos taip pat turėtų būti informuotos.

Jeigu mokinio tėčiui, ar mamai nustatytas koronavirusas, informuojami klasės mokinių tėvai ir kelias dienas (kol bus atlikti testai) visa klasė dirba nuotoliniu būdu. Mokiniai į mokyklas gali grįžti tik tada, kai nustatomi neigiami COVID-19 testai.

Prisidėti prie viruso suvaldymo turėtų kiekvienas –  sulėtinti savo gyvenimo tempą, nebesibūriuoti, be reikalo neiti į prekybos centrus, nelankyti savo artimųjų, planuoti savo veiklas, dėvėti kaukes susibūrimuose, informuoti apie saviizoliacijoje esantį žmogų. Įmonės taip pat turėtų atsižvelgti į susidariusią situaciją – neleisti dirbti peršalimo simptomų turinčiam žmogui, juo labiau, kad artėja peršalimo ligų sezonas.

Asmenys, esantys saviizoliacijoje, turėtų kuo mažiau kontaktuoti su kitais šeimos nariais, kuriems dar neprivaloma saviizoliacija –  minimaliai naudotis bendro naudojimo patalpomis, užtikrinti patalpų valymą drėgnu būdu.

Saviizoliacijoje daugiau nei 700 žmonių

Pasak A. Bartulio, šiuo metu saviizocialijoje yra daugiau nei 700 žmonių, jų elgsena yra ypatingai svarbi, nuo jų priklauso viruso plitimas. Vadovaudamasi tuo, Savivaldybė priėmė sprendimą pergrupuoti administracijos žmogiškuosius išteklius ir išleidžia 3 ekipažus saviizoliacijoje esančių asmenų kontrolei. 
 

 

 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite