Angle down Atgal

Šiauliuose pasibaigė tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2019“

Praėjusį savaitgalį Šiauliuose bigbendinės muzikos garsai aidėjo visoje Talkšos ežero pakrantėje. Daugybę žmonių sutraukęs tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2019” sužavėjo kiekvieną tą penktadienį ir šeštadienį nepabūgusį kaitrios saulės ir prognozuoto stipraus lietaus su perkūnija. Bijoti tikrai nebuvo ko, nes tokia ypatingai vasariška šiluma ir nuostabi muzika bei daugybė veiklų visai šeimai džiugino kiekvieną atėjusį, o griaustinis ir lietus, pasirodęs tik grojant finaliniams akordams, tapo tarsi fejerverkas, vainikuojantis 10-ąjį festivalio gimtadienį.

Penktadienio vakaras prasidėjo nuolatinio festivalio dalyvio Kauno bigbendo pasirodymu. Jie iš saulėtosios Maltos į neką mažiau saulėtą Saulės miestą atsivežė nuostabaus balso tembro vokalistę Nadine Axisa. Atlikėja nekartą scenoje akcentavo, kad jai neįtikėtinai patinka būti čia, Šiaulių mieste, Talkšos ežero pakrantėje. „Aš nesu mačiusi tokio gražaus miesto“, ant scenos džiaugėsi Nadine. Tai tik įrodo, kad unikali vieta Šiaulių miesto centre, kuri neatsitiktinai pasirinkta šiam festivaliui, žavi ne tik lietuvius, bet ir svečius iš užsienio.

Po Kauno bigbendo į sceną lipo svečiai iš kaimyninės šalies - Latvijos radijo bigbendas kartu su geriausių būgnininkų Latvijoje trijule. Charizmatiški ir meistriškai būgnus valdantys solistai bei vienas profesionaliausių bigbendų Latvijoje abstulbino žiūrovus savo originalia programa „Buddy Rich Tribute“. Scenoje teko sutalpinti ne tik pilną bigbendo sąstatą, bet ir tris būgnų komplektus. Nustebino ir netikėtai uždainavusi kolektyvo trombonininkė, kuriai linksmai pritarė visi bigbendo vyrai.

Festivalio organizatoriai Šiaulių miesto koncertinė įstaiga „Saulė“ džiaugėsi, kad šiemet, po keletos metų pertraukos, į festivalio „Big Band Festival Šiauliai 2019” sceną sugrįžo Krašto apsaugos savanorių pajėgų bigbendas. Kartu su jais pasirodė ir solistai: Neringa Nekrašiūtė, Jurgis Brūzga ir akordeonistas Andrius Balachovičius. Kariškių uniforma pasipuošę muzikantai traukė ne vienos moters akį, o ausys mėgavosi programos įvairove bei skoningu atlikimu.

Šeštadienio koncertai prasidėjo Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos bigbendo pasirodymu. Moksleivių akyse atsispindėjo ypatingas jaudulys, tarsi pirmą kartą žengiant į didelę sceną. Užkulisiuose orkestro vadovas Romualdas Žukauskas ramino jaunuolius ir skatino mėgautis kiekviena akimirka scenoje bei susikaupti prieš pasirodymą. Akivaizdu, kad vadovo palaikymas įkvėpė moksleivius, o įvairiaspalvė programa, kurioje skambėjo pasauliniai klasikos, džiazo bei populiariosios muzikos hitai privertė žiūrovus linguoti į taktą kartu su jaunimu.

Jaunoji karta sceną užleido veteranams – Šiaulių bigbendui. Festivalio šeimininkai kasmet stengiasi paruošti kuo įspūdingesnę programą. Šiemet kūrinius atliko kartu su vokalo grupe „Framest“ iš Latvijos. Neįtikėtinai tarpusavyje derantys balsai, meistriškas grojimas, pro kraštus trykštanti puiki nuotaika ir akivaizdi meilė muzikai pavergė visų klausytojų širdis. Ant šalimais esančio žolynėlio nuotaikingai pradėjo trypsėti ir pirmieji tos dienos šokėjai.

Po šiauliečių į sceną žengė svečiai iš Vokietijos – Cologne Contemporary Jazz Orchestra bei solistė Anette von Eichel. Šilto skambesio prisodrintas vokalistės balsas bei elegantiškai melancholiška džiazo programa, kurią atliko vokiečiai, užbūrė žiūrovus. Tokia muzika ypač tiko festivalio aplinkai. Šalimais tyvuliavo ežeras, kitoje pakrantės pusėje vakarėjo miškas, o patogiai įsitaisę žiūrovai svajingai mėgavosi vokiečių atliekama muzika.

Na ir bigbendų pasirodymus vainikavo olandai - West Coast Big Band su neįtikėtinai charizmatišku atlikėju Orlando Milano. Jų grojama soul muzika nuo suoliukų pakėlė absoliučiai visus sėdėjusius, nes nejudėti buvo neįmanoma. Talentingas unikalaus dainininko ir profesionalaus bigbendo tandemas lydėsi scenoje ne tik nuo pačių atliekamos muzikos, bet ir nuo žiūrovų šypsenų bei plojimų. Publika ne tik šoko, plojo, bet ir kartu dainavo puikiai žinomas dainas. Svečiams iš Olandijos teko užbaigti programą bisu, nes šiauliečiai nenoriai paleido juos nuo scenos. Tad turbūt neveltui paklausti, ar norėtų festivalį aplankyti dar kartą, olandai atsakė, kad vienareikšmiškai taip ir palinkėjo festivaliui gyvuoti dar daugybę metų.

Šiltai abi dienas publikos buvo priimti ir didžėjai Mantas Ri bei Iduba. Muzikos selektoriai skrupulingai atsirinko geriausius vinilus iš savo gausios kolekcijos. Tikriems melomanams turėjo apsąlti širdis, beklausant ir bežiūrint, kaip šie entuziastai keičia vieną plokštelę po kitos. Laimingi buvo ir festivalį aplankę vaikai su tėveliais. Atrakcionai, įvairios veiklos vaikams, vandens pramogos, Lietuvos policijos ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasirodymai bei beprotiškai gera muzika. Tikra šventė sielai ir turiningai praleistas savaitgalis Šiauliuose.

Toks šiemet buvo tarptautinis festivalis „Big Band Festival Šiauliai 2019”. Ūgtelėjęs, stebinantis ir kiekvieną apsilankiusį pamaloninęs itin kokybišku muzikos turiniu. Organizatoriai tikisi, kad kiekvienas atėjęs pasidžiaugė švente ir nuoširdžiai visų žiūrovų lauks kitų metų festivalyje birželio 12 ir 13 dienomis!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite