Angle down Atgal

Šiauliuose pagerbtas Antrojo pasaulinio karo aukų atminimas

Greta Ginkūnų civilinių kapinių pašventinta nauja kapavietė, kurioje amžinojo poilsio atgulė Antrojo pasaulinio karo aukų palaikai, pernai rasti Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės teritorijoje. Surengtoje iškilmingoje ceremonijoje, pagerbiant mirusiųjų atminimą dalyvavo ministerijų, Savivaldybės, užsienio ambasadų, religinių bendruomenių atstovai.

Su visa derama pagarba perlaidoti Antrojo pasaulinio karo metu nužudytų ir dabartinės Aviacijos bazės teritorijoje užkastų į nelaisvę patekusių įvairių tautybių karių ir civilių gyventojų palaikai. Iškilmingos ceremonijos pradžioje daugiau nei 700 karo belaisvių aukų atminimas pagerbtas tylos minute.

Ceremonijos metu kalbėjo Krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, LR Prezidento patarėjas kultūros klausimais Šarūnas Radvilavičius, Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Gitana Grigaitytė.

Diplomatinio korpuso Lietuvoje vadovas, Šventojo Sosto misijos vadovas J.E. Arkivyskupas Petaris Rajičius savo kalboje pabrėžė, kad už tokius karo nusikaltimus nesiekiama keršto ir nesmerkiamos tautos, kurioms priklausė masinių žudynių organizatoriai, tačiau būtina pasmerkti fašizmo, nacizmo ir komunizmo blogio ideologijas, sukėlusias karą, atnešusį vien siaubingą niokojimą, žmonių gyvybių ir nacionalinės laisvės praradimą.

„Dabar sunku suprasti, kad tokius siaubingus dalykus galėjo padaryti tokie patys žmonės kaip ir mes, dažnai tai buvo netgi labai išsilavinę žmonės. Tai – tikra žmogiškumo tragedija. Ši Šiauliuose vykstanti atminimo ceremonija rodo, kad Lietuva vienodai gerbia visus nukentėjusius nuo karo ar totalitarinių režimų, taip pat, tai puiki proga priminti ir kaimyninėms šalims, jog žmogaus teisės, demokratija ir žmogiškumas turi paimti viršų. Viliuosi, kad žmonijos branda yra pasiekusi tokį lygį, kad mums neteks pamatyti panašių antihumanizmo pavyzdžių“, – ceremonijoje kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Kapavietę pašventino Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, maldos žodžiui už mirusiuosius kvietė Lietuvos evangelikų liuteronų bažnyčios vyskupas Mindaugas Sabutis ir Lietuvos stačiatikių bažnyčios atstovas – Šiaulių stačiatikių Šv. apaštalų Petro ir Povilo cerkvės protojerėjus Olegas Štelmanas.

Skambant Šiaulių pučiamųjų orkestro muzikai, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai padėjo vainikus nuo Lietuvos Respublikos Prezidento, Seimo, Vyriausybės, institucijų ir visų Lietuvos žmonių, taip pat – nuo užsienio valstybių diplomatinio korpuso Lietuvoje.  

Pagarbą mirusiems atidavė visi ceremonijoje dalyvavę oficialūs asmenys: prezidentūros, ministerijų atstovai, Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, Diplomatinio korpuso Lietuvoje vadovas Petaris Rajičius, Ukrainos ambasadorius Volodymyras Yatsenkivskis, Latvijos, Estijos ir Vokietijos ambasadų atstovai, taip pat – rusų, ukrainiečių ir baltarusių tautinių bendrijų atstovai. Renginys užbaigtas Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos karių atliktomis atminimo ir pagarbos salvėmis.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite