Audronio Rutkausko nuotr.
Angle down Atgal

Šiauliuose įvyko 9-asis Vienos pokylis

Šeštadienio vakarą Šiaulių arenoje įvyko 9-asis labdaringas Vienos pokylis. Gražia tradicija tapusį renginį devintus metus iš eilės organizavo Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“.

Vasario 22-ąją vykęs renginys nudžiugino dalyvių susidomėjimu. „Šis Vienos pokylis yra gausiausias svečių skaičiumi. Šiais metais pavyko sukviesti apie 230 svečių ne tik iš Lietuvos. Turime svečių ir iš Vokietijos, Baltarusijos, Latvijos ir, žinoma, visa Lietuva – mūsų broliai, draugai ir kiti lietuviai yra atvykę dėl bendro tikslo“, – džiaugėsi Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ prezidentė Giedrė Brazlauskaitė.

Šventinis pokylis prasidėjo tradiciniu jaunimo porų pasirodymu, buvo šokami polonezas, kadrilis, polka ir valsas, grojo pučiamųjų orkestras, koncertinę programą atliko romantiškasis Dainotas Varnas. Renginio metu vyko loterija ir aukcionas.

„Vienos pokylyje esu pirmą kartą. Tikrai džiaugiamės, kad jis jau devintą sykį vyksta, bet kažkaip anksčiau nesugebėjau atvažiuoti. Tačiau renginys, aš įsivaizduoju, įkvėps to gražaus tikėjimo, ką mes darome. Iš tikrųjų labai dėkoju Šiaulių „Harmonijos“ moterims, kurios jau tiek metų puoselėja tikrai didžiulę tradiciją. Iš tiesų, kaip matome, čia yra kultūrinis renginys, bet viskas yra nukreipta į labdarą, į gerų veiklų rėmimą ir, kaip mes dažnai sakome, veikla nukreipta padėti žmonėms, kuriems tam tikra prasme dangus kažkada nebuvo gailestingas“, – sakė „Rotary International Apygardos 1462“ valdytojas Arūnas Burkšas.

Pokylis baigiėsi tradiciniais naktipiečiais su vengrišku guliašu ir alumi.

Pokylio metu surinktos lėšos bus skiriamos VšĮ Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centrui, besirūpinančiam sunkiai sergančiais ligoniais. „Šis pokylis mus įpareigoja garsiau kalbėti apie labdaringą būdą rinkti paramos lėšas. Jos bus skirtos Paliatyvios pagalbos centro pacientams – gerinti šių žmonių kasdienybę, oriai išeinant iš šio pasaulio“, – sakė G. Brazlauskaitė.

Tiek ypatingu renginiu, tiek juo labiau surinkta parama džiaugėsi Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centro direktorė Sigita Petkevičienė: „Iš tikrųjų be galo džiugu matyti šitiek gražių, pasipuošusių žmonių ir kad visi atėjo su ta mintimi – padėti silpnesniam, padėti sergančiam. Be galo džiaugiamės tuo, kad šitiek daug prisijungė žmonių. Paliatyvi pagalba Lietuvoje gal nėra dar dažna sąvoka, bet šitos pagalbos tikslas yra padėti sunkia, nepagydoma ir progresuojančia liga sergantiems žmonėms atrasti geriausią gyvenimo kokybę. Tokie renginiai prisideda labai daug. Iš jų surinktų lėšų centras jau turi įsigijęs tikrai nemažai deguonies aparatų, funkcinių lovų, turime gleivių siurbiklių, įvairios technikos, kuri palengvina mūsų pacientų dabartį.“

Šiauliuose Vienos pokylis vyksta nuo 2012 m., o šalyje su pertraukomis buvo rengiamas nuo 1999-ųjų. Šis pokylis pasižymi labai aiškia vyksmo struktūra: iškilmingas atidarymas, dėmesys jaunimui, baltoms suknelėms, labai svarbūs šokio, vidurnakčio, pokylio pabaigos ir labdaros akcentai. Žinoma, svečiams būtina laikytis aprangos kodo privalomųjų elementų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite