Angle down Atgal

Šiauliuose COVID-19 atvejų daugėja, revakcinacija – nežinioje

Daugėjant žmonių, kuriems po vakcinacijos jau praėjo pusmetis, atsakymų, kada jie bus vėl skiepijami, valstybė dar neturi. Tuo metu Šiauliuose per 14 dienų nustatyti 94 nauji koronaviruso atvejai 100 tūkstančių gyventojų.

Atsakymų dėl revakcinacijos dar nėra

Į „Etaplius“ kreipėsi keli šiauliečiai, klausiantys, ką jiems daryti: pasiskiepiję prieš pusmetį žmonės jau norėtų revakcinuotis, tačiau atsakymų, kada, kaip ir kokia vakcina, jie iš niekur nesulaukia.

„Etaplius“ pasiteiravo Sveikatos apsaugos ministerijos ir paaiškėjo, kad ir jie atsakymų kol kas neturi.

„Sprendimų dėl revakcinacijos dar nėra priimta, todėl kol kas negalime pasakyti, kada, kaip ir kuo bus revakcinuojami gyventojai. Sprendimai dėl ravakcinacijos bus priimami, atsižvelgiant į tebevykstančių klinikinių tyrimų rezultatus, Europos vaistų agentūros ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijas, kitų šalių praktiką. Oficialių rekomendacijų kol kas nėra, kitos Europos Sąjungos šalys taip pat dar neskuba priimti nacionalinių sprendimų šiuo klausimu“, – atsakė Julijanas Gališanskis, SAM Spaudos tarnybos vyriausiasis specialistas.

Sergamumas triskart lenkia šalies vidurkį

Antradienį Respublikinėje Šiaulių ligoninėje buvo gydoma 10 COVID-19 pacientų, į Intensyviosios terapijos skyrių pateko vienas žmogus. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamentas trečiadienį gavo informaciją apie 18 naujų koronaviruso delta mutacijos atvejų– 17 jų fiksuota Šiauliuose ir 1 Šiaulių r. Tai reiškia, kad iš viso Šiauliuose delta mutacija nustatyta 27 asmenims ir 2 Šiaulių r.

Koronaviruso delta mutacija yra pati grėsmingiausia ir greičiausiai plinta. Didžiausia problema – nepakankama vakcinacija, tačiau Šiauliuose iš viso paskiepyti tik 45 proc. gyventojų. Šalyje vakcinavimo tempai pora procentų didesni.

Specialistai akcentuoja, kad delta koronaviruso atmaina paprastai yra nustatoma nepasiskiepijusiems arba ne abiem dozėmis pasiskiepijusiems žmonėms. Šiauliuose apie 40 proc. asmenų užsikrėtė šeimose, likusi dalis – neaiškiomis aplinkybėmis arba darbo vietose. Mieste nustatyti keturi protrūkiai: trys gamybos įmonėse ir vienas – prekybos.

Vakcinacijos tempai lėtėja, todėl Šiauliuose jau sunaikinta apie 500 „Moderna“ gamintojo vakcinos dozių – jų galiojimo laikas pasibaigė.

Pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybė išplatino panešimą, kuriame teigiama, kad Šiauliuose situacija pakankamai įtempta. Mieste bene daugiausia susirgusiųjų iš visų 60 savivaldybių, sergamumas net triskart lenkia šalies vidurkį.

Tiesiogiai transliuojamos spaudos konferencijos metu Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis kvietė šiauliečius nenustoti laikytis saugumo reikalavimų ir kuo greičiau pasinaudoti kol kas vienintele apsauga nuo viruso plitimo – vakcina.

Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius kreipėsi į miesto verslą, prašydamas paskatinti darbuotojus skiepytis, ir pažadėjo Savivaldybės paramą.

Lietuvoje mažiausiai vieną skiepą nuo koronaviruso yra gavę 47,4 proc. žmonių – 0,3 procentinio punkto daugiau nei para anksčiau.

Iš viso Lietuva yra sulaukusi 3 mln. 338 tūkst. 755 skiepų dozių, iš jų sunaudota 2 mln. 446 tūkst. 247 dozės.
Nepanaudota šiuo metu per 892,5 tūkst. vakcinos dozių.

Per parą iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvoje nustatyti 193 nauji koronaviruso atvejai, nuo šios ligos mirė vienas žmogus, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

Lietuvos COVID-19 žemėlapyje ir toliau raudonuoja Žemaitijos regionas. Šalia Klaipėdos miesto, Šilutės r. ir Rietavo r. raudona spalva ketvirtadienį nusidažė ir Palangos miesto bei Kretingos r. savivaldybės. Jose susirgimų rodiklis, per pastarąsias dvi savaites fiksuojamas 100 tūkst. žmonių, peržengė 100.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite