Angle down Atgal

Šiauliuose atidaryta žinomo Ukrainos skulptoriaus paroda

Chaimo Frenkelio viloje atidaryta jauno, tačiau jau išgarsėti ne tik tėvynėje, bet ir užsienyje spėjusio ukrainiečio Aleksejaus Leonovo paroda.

Ekspozicijoje, pavadintoje „Dvasios keliais“, pristatomos 27 autoriaus skulptūros. Dar prieš parodos atidarymą autorius susitiko su Šiaulių miesto meru, susitikime dalyvavo su Šiauliais draugaujančio Chmelnickio miesto ir Ukrainos ambasados atstovai.

Savo debiutinę parodą Šiaulių mieste pristatantis skulptorius iš Ukrainos Aleksejus Leonovas pakviestas į Šiaulių miesto savivaldybę. Svečią priėmė Šiaulių miesto meras Artūras Visockas. Susitikime taip pat dalyvavo Ukrainos ambasadoriaus patarėjas Serhijus Vasylenkas, Ukrainos humanistinės pedagogikos kultūros ir švietimo asociacijos prezidentas prof. Stanislavas Krukas, Chmelnickio miesto kultūros ir turizmo departamento vadovas Artemas Romasiukovas, Ekonomikos departamento ir Plėtros agentūros atstovės: Tetiana Rozhok ir Yuliia Stupar. Su svečiais susitiko Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza, Šiaulių mero pavaduotojai Domas Griškevičius ir Egidijus Elijošius.

„Labai džiaugiuosi, kad mūsų bendradarbiavimo ryšiai su Ukraina leido čia sulaukti šios parodos, esame pirmas miestas Lietuvoje, kur eksponuojama Aleksejaus Leonovo kūryba. Matome, kad tai nėra tik popierinė draugystė. Tikiu, kad šiauliečiams tokia galimybė tikrai patiks ir pats labai džiaugiuosi parodos filosofine koncepcija, kad kultūra yra visas pasaulio tautas vienijantis pagrindas“, - kalbėjo meras Artūras Visockas.

Nuolat veikiančią Aleksejaus Leonovo parodą turinčio Chmelnickio miesto atstovai perdavė linkėjimus Artūrui Visockui nuo su Šiauliais draugaujančio miesto mero. Svečiai pasidžiaugė stiprėjančia vaikų ir jaunimo meno kolektyvų draugyste, išreiškė norą stiprinti bendradarbiavimą ir kitose srityse. Kitais metais miestų draugystei sukanka 20 metų.

Pasak menininko Aleksejaus Leonovo, jo kūrinių paskirtis – ne tik kurti grožį, bet paliesti žmogaus dvasią.

„Man svarbu ne tik pateikti estetišką meno kūrinį, kuriuo žmonės grožėtųsi, noriu, kad kūriniai šiek tiek praplėstų žiūrovų sąmonę. Stebint parodą, lankytojas turėtų gauti gausybę nerašytinės informacijos ir teigiamos energetikos. Ši ekspozicija yra šviečiamoji, ne komercinė, ją pristatyti kitose valstybėse galiu šios meno misijos svarbą suprantančių mecenatų dėka“, – komentavo Aleksejus Leonovas.

Parodos iniciatorė – Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė, organizatorius – Ukrainos humanistinės pedagogikos kultūros ir švietimo asociacija.

Parodos skulptūros perteikia tikėjimą žmogaus gebėjimais, meile, grožiu ir šviesesnio pasaulio viltimi. Aleksejus Leonovas per pastaruosius penkiolika metų visame pasaulyje pristatė per 150 savo personalinių parodų: Indijoje, Kinijoje, JAV, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Ukrainoje, Rusijoje, Lenkijoje ir kt. A. Leonovo darbų galima pamatyti 55-iuose pasaulio miestuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite