Angle down Atgal

Šiaulių verslininkai: „Norime, kad jaunimas savo ateitį matytų čia, savo regione“

Verslo atstovai jau kurį laiką skambina pavojaus varpais – šalyje jaučiamas jaunų, motyvuotų specialistų trūkumas. Negana to, kalbos apie darbo perspektyvas Šiauliuose ir regione taip pat verčia sunerimti. Griaudami mitą, kad Šiauliai – mirusios pramonės miestas, ir norėdami jaunuosius šiauliečius supažindinti su veikiančiomis įmonėmis bei paskatinti likti mieste, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmai ėmėsi įgyvendinti iniciatyvą „Karjerai renkuosi Šiaulius“.

Beveik pusmetį trukęs projektas buvo orientuotas į regioninę politiką. Su ugdymo karjerai konsultantais ir bendrojo lavinimo mokyklų vadovais buvo aplankytos 6 sektorių verslo įmonės, pamatytos net 1838 darbo vietos. Tikimasi, kad galimybė išvysti darbą realioje bendrovėje padės su jaunimu dirbantiems specialistams lengviau suvokti, kokios karjeros troškimus jie gali paskatinti realizuoti.

Baigiamajame projekto aptarime dalyvavo ir svečiai iš Švietimo ir mokslo ministerijos. Jie pripažįsta, kad regioninė politika kol kas praktiškai neįgyvendinama, todėl džiaugiasi Šiaulių verslo atstovų iniciatyva ugdymo įstaigoms išgryninti tai, kokios darbo vietos ateityje bus perspektyviausios, kur link juda darbo rinka.

Iš tiesų, Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų teigimu, įmonėms šiuo metu reikalingi naujai mąstantys, technologinius procesus išmanantys darbuotojai, tačiau neslepiama, kad tokių specialistų trūksta, todėl verslininkai patys ima ieškoti būdų, kaip padėti jaunimui apsispręsti dėl karjeros galimybių ir kartu kovoti su įmonėms tenkančiais iššūkiais, kad specialistų iš kitur tektų pirkti kuo mažiau.

Vieningai sutarta, kad mokyklose karjeros specialistų yra bauginamai mažai – 27 darbuotojai, besidalijantys vos 3,5 etato visose miesto švietimo įstaigose. Šių žmonių įdarbinimas turėtų tapti vienu iš prioritetų, nulemsiančių sėkmingesnę jaunų specialistų karjerą.

Diskusijos metu pabrėžta, kad esminė problema yra pernelyg silpnas ir trumpalaikis ugdymo įstaigų ir verslininkų ryšys, o tikslas visgi yra bendras – kad šiauliečiai savo ateitį matytų čia, savo regione. Prie to turi prisidėti ir ugdymo įstaigos, ir Savivaldybė, ir verslo atstovai. Tikimasi, kad šis projektas bus ne momentinė iniciatyva, o taps nuolatiniu visų įstaigų bendradarbiavimu, teikiančiu naudos ir jaunimui, ir, žinoma, regionui.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite