Didžiausiu iššūkiu tapo Šiaulių termofikacinės elektrinės beveik 36 tonas sveriančio generatoriaus iškėlimas ir išvežimas numatytiems remonto darbams gamintojams į Austriją.
Angle down Atgal

Šiaulių termofikacinės elektrinės turbogeneratorius ir vėl gamina elektros energiją

Šiemet pavasarį prasidėjęs Šiaulių termofikacinės elektrinės turbogeneratoriaus remontas sėkmingai baigtas. Paskutinėmis liepos dienomis jis ne tik vėl pradėjo gaminti elektros energiją AB „Šiaulių energija“, ši pradėta tiekti skirstomiesiems elektros tinklams.

Planinis turbogeneratoriaus remontas vyko kaip tai ir numato techninis aptarnavimas po 50 000 eksploatavimo valandų. Darbai buvo suskirstyti į keletą etapų. Iš pradžių visas turbogeneratorius buvo išardytas ir atskiros jo dalys testuojamos. Buvo rasta keletas nudilusių/ pažeistų dalių, kurios buvo išgabentos atnaujinti į gamintojo dirbtuves Austrijoje ir Vokietijoje. Taip pat buvo pakeista nemažai turbogeneratoriaus detalių, medžiagų, kurias būtina keisti po minėtų 50 000 eksploatavimo valandų (sandarinimo žiedai, tarpinės, riebokšliai, filtrai, alyva ir kt). Visus turbogeneratoriaus aptarnavimo darbus atliko gamintojo atstovai, tuo tikslu specialiai iš Austrijos ir Vokietijos atvykę į Šiaulius.

Daugiausiai pastangų pareikalavo termofikacinės elektrinės turbogeneratoriaus 10 kV generatoriaus, kurio galia 10,81 MW, remontas. Krano pagalba beveik 36 tonas sveriantis generatorius buvo iškeltas iš elektrinės patalpų ir išgabentas į gamintojo dirbtuves Austrijoje. Jo remonto darbai turėjo užtrukti iki pat rugpjūčio pabaigos, tačiau bendrų AB „Šiaulių energija“ specialistų ir atstovų pastangų dėka generatorius buvo sugrąžintas ir įkeltas į savo vietą jau liepos 25 d. Praėjus porai dienų po jo grąžinimo vėl pradėtas eksploatuoti visas turbogeneratorius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite