Angle down Atgal

Šiaulių tardymo izoliatoriuje – kilni kraujo donorystės akcija

Vasario 25 d. Šiaulių tardymo izoliatoriaus muziejuje įsikūrė Nacionalinio kraujo centro medikai. Juos pasikvietė įstaigos kolektyvas. Pareigūnai ir darbuotojai savo pavyzdžiu siekia parodyti, kad kiekvienas gali prisidėti gelbėdamas gyvybes, neatlygintinai duodamas kraujo.

Akcijos koordinatorė, Resocializacijos skyriaus specialistė Ligita Dilinskienė teigė, kad nei darbuotojų, nei pareigūnų raginti dalyvauti kraujo donorystės akcijose nereikia. „Kolegos supranta, kad jų aukojamas kraujas gali išgelbėti ne vieną gyvybę. Šiandien netgi išgirdau siūlymą tokias akcijas įstaigoje rengti kuo dažniau“.

Ne vienas yra susidūręs su situacija, kai donoro kraujas išgelbėjo jo artimųjų gyvybę ir jaučia didžiulę moralinę skolą nepažįstamiems donorams“,- sakė L.Dilinskienė.

Neatlygintinai duoti kraujo panoro kelios dešimtys įstaigos darbuotojų, tačiau pas Nacionalinio kraujo centro medikus sugužėjo gerokai daugiau savanorių. Nors sezoninės peršalimo ligos praretino donorų gretas, kraujo neatlygintinai šį kartą davė 26 įstaigos darbuotojai ir pareigūnai. Džiugina, kad net 9 darbuotojai tapti kraujo donorais ryžosi pirmą kartą.

Juos drąsino net 48 kartą neatlygintinai kraujo davusi Šiaulių tardymo izoliatoriaus buhalterė Diana Vilaikytė. Pirmą kartą dovanojusieji kraujo tikino, kad jaučiasi puikiai, netgi – pakiliai, lyg atlikę svarbią ir reikalingą pareigą.

Neatlygintinai dovanoti kraujo – kilni ir ne vienerius metus puoselėjama izoliatoriaus kolektyvo tradicija. Nacionalinio kraujo centro darbuotojai sveikino įstaigos iniciatyvą ir negailėjo gražių žodžių Šiaulių tardymo izoliatoriaus kraujo donorams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite