Angle down Atgal

Šiaulių suaugusiųjų mokyklos mokytojai tobulino skaitmeninius įgūdžius

Šiaulių suaugusiųjų mokyklos direktorė Janina Lemežonaitė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui, lietuvių kalbos ir prancūzų kalbos mokytoja Sigita Mažeikė, tardymo izoliatoriaus skyriaus vedėjas, fizikos ir matematikos mokytojas Linas Naimavičius, dailės mokytoja Rūta Povilaitienė, istorijos mokytojas ir projekto koordinatorius Audrius Mickevičius dalyvavo „Erasmus“ KA1 darbuotojų kvalifikacijos kursuose „Empowerment in ICT skills“ Maltoje.

Erasmus KA1 projektas „Skaitmeninių kompetencijų dialogas: andragogai – ugdytiniai“ (Nr. 2019-1-LT01-KA104-060241) yra skirtas tobulinti mokymo metodų įvairovę ugdymo procese. Projekto metu įgyti įgūdžiai ir kompetencijos suteiks suaugusiųjų mokytojams – andragogams – galimybę keisti ugdymo procesą, didinant skaitmeninių priemonių ir aplinkų naudojimą.

Kursuose dalyvavo mokytojai iš Ispanijos, Lenkijos ir Lietuvos. Kvalifikacijos tobulinimo kursus vedė ETI (Executive Training Institute) organizacijos lektorius Mario Cordina. Lektoriaus teigimu, skaitmeninės technologijos yra neatsiejama šiuolaikinio gyvenimo dalis, todėl mokykla privalo žengti koja kojon su skaitmenine visuomene ir mokinių ugdymui taikyti naujausias skaitmenines edukacines priemones bei metodus, kurie leis intensyviau įtraukti besimokančiuosius į įvairių mokomųjų dalykų gilinimąsi.

Penkių šiauliečių andragogų komanda siekė ne tik pasisemti teorinių žinių, bet ir praktiškai išbandyti, kaip galima patobulinti ugdymo procesą naudojant skaitmeninius įrankius: ugdymo procese pritaikyti teksto, nuotraukų ir vaizdo įrašų tinklaraštį www.blogger.com, dokumentų saugyklą Google Drive, įvairias mobiliąsias aplikacijas (www.learningapps.org ir kt.), virtualiąją asmenybę (http://www.hexatar.com, http://avachara.com/avatar), naują pateikčių demonstravimo įrankį https://spark.adobe.com. Naudodamiesi šiais inovatyviais įrankiais, visi kursų dalyviai atliko lektoriaus Mario Cordina pateiktas užduotis, turėjo galimybę konsultuotis, todėl juos ne tik lengvai pritaikys ugdymo procese, bet pasidalins patirtimis su savo kolegomis.

Kvalifikacijos tobulinimo kursų metu Šiaulių suaugusiųjų mokyklos andragogai patobulino skaitmeninius gebėjimus, suprato, kad skaitmeninių įrankių naudojimas kelia besimokančiųjų mokymosi motyvaciją, skatina įvairiapusiškai vesti pamokas. Savaitė Maltoje buvo kupina aktyvių veiklų, tarpkultūrinio bendravimo ir pažinimo.

Projekto koordinatorius Audrius Mickevičius

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite