E. Žaldario/LTOK nuotr.
Angle down Atgal

Šiaulių sportininkai finaluose nuskynė prizines vietas

Šiaulių jaunieji sportininkai Lietuvos mokyklų žaidynių finalinėse varžybose per pora dienų nuskynė skirtingos spalvos medalius – stalo tenisininkės iškovojo auksą, teniso duetas sidabrą, o lengvaatletės – bronzą.

Šiauliečiai kartu su šimtais moksleivių iš įvairių Lietuvos miestų gegužės 31 – birželio 1 dienomis sutraukė rekordinę Olimpinės dienos sporto šventę Klaipėdoje. Moksleiviai ne tik konkuravo, bet ir bendravo, žaidė pagal edukacinio projekto „Svajonių komandos“ dalyvių paruoštas veiklas, turėjo galimybę išbandyti Olimpinės dienos sporto rungtis.

Sveikindama Olimpinės dienos dalyvius prezidentė Dalia Grybauskaitė atskirus linkėjimus siuntė ir moksleiviams. „Sveikinu Lietuvos mokyklų žaidynių finalininkus! Jūs – mūsų olimpinė viltis, - rašė šalies vadovė - Sportas ir fizinis aktyvumas mus visada sutelkia, įkvepia ir uždega džiaugsmą akyse.“

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius taip pat sveikindamas jaunuosius sportininkus pažymėjo, kad jie sukūrė puikų pavyzdį, kokia turi būti aktyvi augančioji visuomenės karta.

„Vaikai, dalyvaudami sporto varžybose, tobulėja kaip stiprios ir valingos asmenybės, kurios geba telktis bendram darbui, siekti aukščiausių rezultatų. Komandinės dvasios apsuptyje jie stiprina pasitikėjimą savimi, vienija ir padrąsina kitus. O tai yra tikrųjų ateities lyderių bruožas“, – sakė ministras A. Monkevičius.

Mokyklų žaidynėse populiariausių sporto šakų atstovai iki finalų turėjo nueiti ilgą kelią - įveikti kelis etapus savo miestuose, regionuose. Į Klaipėdą varžytis lemiamose kovose susirinko geriausieji. Trijose sporto šakose – stalo tenise, tenise ir lengvojoje atletikoje – Šiauliams atstovavusios komandos grįžo su apdovanojimais.

Stalo tenise tarp 168 mokyklų čempionėmis tapo Šiaulių „Juventos“ progimnazijos merginų ketvertas. Antroje vietoje liko Naujosios Akmenės Ramučių gimnazija. Šiaulietė Goda Dovydaitytė užėmė trečiąją vietą asmeninėse varžybose. Ją aplenkė tik dvi Naujosios Akmenės sportininkės - Karolina Kuznecova ir Gabrielė Stradomskytė.

Lengvosios atletikos atskirųjų rungčių (gimusių 2000-2003 m. moksleivių) varžybose tarp daugiau nei 140 mokyklų 3 vietą užėmė Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos merginų komanda. Asmeninėje Meda Gasickaitė škovojo pirmą vietą 1000 metrų bėgimo rungtyje, Gustė Kulikauskaitė liko antra 100 metrų bėgime, Greta Česnauskytė – antra šuolio į tolį, Aušrinė Misiūtė – trečia šuolio į aukštį rungtyje. Sėkmingai pasirodė ir Meiškučių (Šiaulių r.) gimnazijos sportininkės, kurios tarp 27 finalo dalyvių užėmė 6 vietą. Neda Dovidaitytė 1000 metrų distancijoje atbėgo antra.

Teniso varžybose Šiaulių Didždvario gimnazijos tenisininkai - Otilija Norkutė ir Ugnius Bičkauskis – pasiekė finalą ir ten tik po atkaklios kovos 1:2 nusileido Kauno Saulės gimnazijai.

Apdovanojimus šiauliečiams didžiojoje Olimpinės dienos scenoje įteikė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Lietuvos mokyklų žaidynės - masiškiausias sporto renginys Lietuvoje. Žaidynes organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija, LTOK, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, savivaldybės ir mokyklos.

Šį sezoną žaidynėms užsiregistravo 700 mokyklų, jos rungtyniavo 24 sporto šakose. Varžybos startavo 2018-ųjų spalį ir finišuos birželio viduryje.

Įspūdžiai iš mokyklų varžybų, istorijas apie sportą ir sveikatingumo žinias kiekvieną šeštadienį nuo rudens rodomi TV6 laidoje „Lietuvos mokyklų žaidynės“. Paskutinę sezono laidą su šiauliečių pasirodymais žiūrovai išvys birželio 8-ąją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite