REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2018 m. Balandžio 28 d. 13:40

Šiaulių šilumos ūkiui – dar vienas įvertinimas

Šiauliai

Biokuras. Šiaulių pasirinktas kelias investuoti į biokuro galias ir tvarkytis savo jėgomis yra teisingas, be to, taupantis gyventojų pinigus.

Marina VisockienėŠaltinis: Etaplius.lt


36015

Visos Lietuvos energetikų susitikimai leido dar kartą įsitikinti, kad Šiauliai yra pasirinkę teisingą šilumos ūkio modelį. Tam tikru metu priimti reikalingi sprendimai leido sukurti sistemą, užtikrinančią vieną žemiausių centralizuotai tiekiamos šilumos kainų šiauliečiams vartotojams. Šiaulių miesto pasiekimus, kuriems reikėjo ne vienų metų, įvertino ir Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komitetas – Šiaulių miesto merui įteikta padėka.

Ilgalaikės naudos miestui ir šiauliečiams siekiantis Šiaulių miesto šilumos ūkio modelis sulaukė dar vieno įvertinimo. Vilniuje vykusio šalies energetikų renginio metu padėką „Už teisingus ir drąsius sprendimus sėkmingai įgyvendinant strateginius Šiaulių miesto šilumos ūkio modernizavimo projektus, kurie leido užtikrinti vieną mažiausių šilumos kainų Lietuvoje“ Šiaulių merui Artūrui Visockui įteikė Pasaulio energetikos tarybos Lietuvos komiteto atstovas. Pasak Šilumos tiekėjų asociacijos prezidento dr. Valdo Lukoševičiaus, Pasaulio energetikos taryba yra labai solidi tarptautinė organizacija, kuri tiesiogiai prisideda prie bendros energetikos politikos formavimo. Jos veikloje dalyvauja įvairių šalių energetikos ministrai, didžiausių kompanijų vadovai, jai priklauso ir energetikos bendroves vienijančios asociacijos.

„Šiauliai sulaukė Pasaulio energetikos tarybos dėmesio, nes yra tapę puikiu pavyzdžiu kitoms savivaldybėms, kaip nuosekliai ir atsižvelgiant į gyventojų interesus sukurti palankiausią viešąjį paslaugos modelį. Pasipinigauti šilumos ūkyje norinčiųjų netrūko ir netrūks, taigi savivaldybėms reikia tvirto stuburo, kad jos atstovautų savo gyventojų ne tik finansiniams interesams, bet ir užtikrintų paslaugos prieinamumą ir patikimumą. Šiaulių savivaldybė drąsiai pasirinko biokuro kryptį, investavo ir į kogeneracinę elektrinę, ėmėsi kitų sprendimų. Tai atitinka visas šiuolaikines energetikos tendencijas, nes tai yra ir rūpestis atsinaujinančiais ištekliais, ir orientacija į vietinį, o ne įvežamą kurą, ir taršos problemų sprendimas. Viešieji gyventojų pinigai, skirti apmokėjimui už viešąją paslaugą, neturėtų tapti verslo pelnu, o įvairiomis formomis taptų grąža pačiai bendruomenei“, – komentavo dr. Valdas Lukoševičius.

Pasak „Šiaulių energijos“ generalinio direktoriaus Česlovo Kaspučio, miestui ir jo gyventojams palankesni sprendimai ir investicijos – ilgalaikis procesas. Tam tikras lūžis šilumos ūkyje įvyko 2012–2013 m. laikotarpiu.

„Tuo metu į miestą itin aktyviai veržėsi greitą pelną pajutę nepriklausomi šilumos gamintojai, situacija buvo įtempta. Stiprybės suteikė 2013 m. pradžioje tuometinio Ministro Pirmininko Algirdo Butkevičiaus išsakyta pozicija, kad šilumos ūkio įmonės privalo priklausyti savivaldybėms arba valstybei. Premjeras tada pabrėžė neigiamai vertinantis tas savivaldybes, kurios monopolinių paslaugų teikimą arba gamybą perduoda privatiems ūkio subjektams arba tas įmones išnuomoja. Tokios pozicijos laikėsi ir nepriklausomas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys, dabar – miesto meras Artūras Visockas. Tikrai daug laiko bendradarbiavome, kartu aiškinomės įvairiausius klausimus, išsigryninome strategiją ir plėtros scenarijų.

Džiaugiuosi, kad Šiaulių miesto savivaldybės taryba tada patikėjo, kad mūsų bendrovė yra pasiruošusi užtikrinti miesto gyventojams ir verslui būtiną paslaugą, kad galime tai daryti išlaikydami geriausią kokybės ir kainos santykį. Priėmus reikalingus sprendimus netikėtai sulaukėme trukdžių iš valstybės institucijų – Konkurencijos taryba stojo ne savivaldos pusėn. Tačiau laikui bėgant su Artūru Visocku įsitikinome, kad Šiaulių pasirinktas kelias investuoti į biokuro galias ir tvarkytis savo jėgomis yra teisingas, be to, taupantis gyventojų pinigus. Praėjo keleri metai ir mes gyventojams galime užtikrinti vieną mažiausių šilumos kainų Respublikoje. Jei tokios strategijos laikytųsi ir kitos savivaldybės, vartotojų kišenėse kasmet liktų milijonai ar net dešimtys milijonų eurų“, – įsitikinęs Česlovas Kasputis.

Šiauliečiai šiuo metu gauna vienas mažiausių šildymo sąskaitų, be to, dalis vartotojų sumokėtų pinigų vėl grįžta miesto reikmėms – Taryba dividendus paskirsto svarbiausioms sritims. Už šildymą sumokėtų pinigų dalis tenka ir šilumos trasų atnaujinimui – eliminuojama avarijų tikimybė, mažinami energijos nuostoliai.

AB „Šiaulių energija“ inf.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA