Angle down Atgal

Šiaulių Respublikinė ligoninė neapsiėjo be pacientų vertinimų

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga inicijavo akciją, kurios metu Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos ekspertai vyksta į šalies ligonines, kuriose tikrina pacientams teikiamą maistą. Nors Šiaulių Respublikinės ligoninės tikrintojai dar neužgriuvo, nuo vertinimų neišsisukta. Etaplius redakcija sulaukė paciento, tik ką gulėjusio gydymo įstaigoje, laiško su...keletu pastebėjimų.

Tai yra skaitytojo nuomonė, už kurios turinį Etaplius.lt neatsako.

Personalas

Be galo dėkoju visiems Šiaulių Respublikinės ligoninės gydytojams už puikų darbą. Ši įstaiga, mano nuomone, iš tiesų puikiai rūpinasi pacientais. Tad gydymą vertinčiau visu 10 balų.

Tiesa, nuolat besikeičiančių slaugytojų darbą vertinčiau dviprasmiškai. Vienos pamainos metu dviese dirbančios moteriškės sukasi kaip įmanydamos, o štai kitos pamainos metu darbuotojas mačiau gal tik kartą per dieną. Ir jų atlikto darbo nepavadinčiau nei gerai atliktu, nei būtinu. Veikiau dėl pliuso.

Maistas

Šis punktas man patinka labiausiai! Iš internetinėse plotmėse plintančių nuotraukų buvau susidaręs įspūdį, kad kažin kokiomis paplavomis lietuvaičiai maitinami. Bet ar dėl tokio maisto baisiai pykt gali?

Pusryčiai, pietūs, vakarienė.
Pusryčiai, pietūs, vakarienė.

Ne penkių žvaigždučių viešbutis, bet to ir nesitiki žmogus, gulėdamas ligoninėje. Žinoma, porcija galėtų būti ir didesnė. Kaip pusamžis vyras kiek daugiau įveikčiau, nei šalimais gulinčios babytės. Bent jau porą sumuštinių su „šlapenke“, o ne vieną…

Šiaip ar taip, ministrams į Šiaulius važiuot nesiūlau, nėra čia taip ir blogai.

Aplinka

Na, o ligoninės aplinką tai tikrai vertinčiau prastai. Nesuprasi, ar iš „biednumo“ jie čia taip, ar iš nemokėjimo taupyti.

Pati ligoninė, kaip ligoninė. Palatos nėra tragiškos, bet tualetinio popieriaus, kaip jau kadais buvo rašyta, išvietėse trūksta. Viena vertus pikta, kad mokesčių mokėtojai, visą gyvenimą valstybės biudžetą remiantys (net per menkas žodis. Veikiau pildantys), besiguldami į ligoninę, turi apie nuosavą „šikpoperį“ pagalvoti, kita vertus juokinga. Lygiai dėl to paties.

Bet jau patalynė… Eina sau. Lopyt tą pačią šimtą kartų? Rimtai? Net apie kokią socialinę akciją sau gulėdamas susimąsčiau… „Šimtmečio Lietuvos ligoninėms – naujos patalynės“. Ko jau ne? Babytės trispalves kojinaites kūdikiams mezga, o pačios ligoninėse miega su patalyne iš praėjusio šimtmečio. Kažkaip nekaip.

Lopas ant lopo, o ant to lopo dar ir skylė.
Lopas ant lopo, o ant to lopo dar ir skylė.

Pagalvojau, kad jeigu ligoninė taip neva smarkiai taupo, padėsiu jiems labiau pasispausti… Stovėjau prie lifto ir niekaip negalėjau atsistebėti. Prieina seselė ir demonstratyviai spaudo abiejų liftų mygtukus. Net kiek nervingai. Vienas, žinoma, atvažiuoja kokiomis 30 sekundžių greičiau. Nekantrioji įlipa ir nuvažiuoja. Netrukus atvažiuoja kitas… Kaip galvą ant pečių besinešiojantis vyriokas suprantu, kad lifto sąnaudos ligoninei – nė motais. Ir elektra, kaip jūs jau spėjote pagalvoti, čia ne vienintelis galvos skausmas. Tokiu būdu dyla visi kiti mechaniniai įrenginiai: dirželiai, stabdžiai ir kt., kurių remontas ar pakeitimas atsieina kur kas daugiau, nei susimąstytumėte. Tad, pataupyti, sakyčiau, galima ir ne tik patalynės sąskaita.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite