REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gegužės 10 d. 17:39

Šiaulių regiono savivaldybių specialistai susipažino su budinčių globėjų programa

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


2434

Š. m. gegužės 5 d. Šiaulių miesto, Šiaulių rajono ir Pakruojo rajono savivaldybių atstovai buvo pakviesti į gerosios patirties sklaidos susitikimą Kauno vaikų gerovės centre „Pastogė“, kuriame dalyvavo Kauno vaikų gerovės centro direktorius Ričardas Kukauskas bei šio centro Pagalbos šeimai tarnybos vedėja Diana Skemundrienė.

Susitikime dalyvavo Šiaulių rajono savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Aldona Laukienė, Šiaulių rajono savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėjos pavaduotoja Silva Timinskienė, Šiaulių rajono Kuršėnų vaikų globos namų direktorius Feliksas Rudzinskas, Šiaulių miesto savivaldybės Socialinių reikalų departamento vadovas Deividas Petrolevičius, Šiaulių miesto savivaldybės socialinės paramos skyriaus vedėja Edita Čičelienė, Šiaulių miesto savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjas Donatas Žakaris, Šiaulių miesto savivaldybės socialinių paslaugų centro direktorė Vida Šalnienė, šio centro socialinė darbuotoja, teikianti pagalbą Globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams Jurgita Žaliūkienė, Šiaulių miesto savivaldybės vaikų globos namų direktorius Rimantas Žąsinas, Pakruojo rajono savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Eglė Koskutė, šio skyriaus vyr. specialistė Laimutė Malinauskinė, Neįgaliųjų reikalų ir socialinių paslaugų poskyrio vedėja Alma Stankevičienė.

Susitikimo metu išsamiai buvo pristatyta Kauno vaikų gerovės centro „Pastogė“ veikla, daugiausiai dėmesio skiriant budintiems globėjams. Pranešėjai dalinosi patirtimi, kaip įgyvendinama ir kaip veikia budinčių globėjų programa, pasakojo su kokiais iššūkiais ir problemomis tenka susidurti. Svečiai uždavė įvairių klausimų apie budinčiųjų globėjų darbo pobūdį, jų paiešką ir atranką, darbo apmokėjimą ir daugelį kitų klausimų, kurie, kaip žinia, būtų aktualūs pradedant panašią veiklą savo savivaldybėse.

Vaikų gerovės centras „Pastogė“ pradėjo įgyvendinti Budinčių globėjų šeimų programą, kurios tikslai yra:

1. Sumažinti mažamečių vaikų skaičių (ypač kūdikių iki 3 m. amžiaus) institucinėje globoje;

2. Sumažinti vaikų skaičių „Pastogės“ krizių centre ir taip pagerinti vaikų globos kokybę;

3. Sumažinti vaikų laikinosios globos (krizinė globa) kaštus;

4. Plėsti globos formų įvairovę atsižvelgiant į konkrečius vaiko poreikius

Pagal šią programą – Budintis globėjas – tai asmuo ar šeima, galinti priimti be tėvų globos likusį vaiką, bet kuriuo paros metu, laikinai globai, iki 3 mėnesių laikotarpiui (išimtinais atvejais iki 6 mėn.). Vienu metu globėjas gali globoti nuo 1 iki 3 vaikų (su savais vaikais 5), pagal galimybes (buities sąlygos, pajamos, pasirengimas, gebėjimai ir t.t.).

Kai Budintis globėjas yra vienišas asmuo (jei šeima – vienas iš šeimos narių) – turėtų nedirbti arba turėti lankstų darbo grafiką (pav. darbas namuose), kad bet kuriuo paros metu galėtų priimti vaiką į šeimą ir juo pasirūpinti.

Vaikai patenkantys pas Budinčius globėjus būtų nuo gimimo iki 10 metų amžiaus (išskyrus išimtinius atvejus, pav. siekiant neišskirti brolių seserų) bei neturintys sunkių psichinių sutrikimų, protinio atsilikimo (išskyrus lengvą), sunkios fizinės negalios.

Budintiems globėjams numatytas minimalus mėnesinis darbo užmokestis už darbą globojant vaiką savo namuose, pagalbos pinigai už kiekvieną globojamą vaiką, vaiko globos išmoka, taip pat reikalinga specialistų pagalba.

Budintys globėjai rengiami pagal bendrą globėjų ir įtėvių rengimo programą GIMK. Atsižvelgiant į individualias dalyvių galimybes, jiems bus parinkta mokymų forma (individuali ar grupinė). Mokymų laikotarpiu vertinami pareiškėjų gebėjimai bei pasirengimas tapti Budinčiais globėjais.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA