Šiaulių regione neišrūšiuotos komunalinės atliekos vežamos į sąvartyną

Šiauliai
Socialinių tinklų nuotr.
Reporteris Dovilė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Bendrovei „NEG Recycling“ šeštadienį sustabdžius atliekų priėmimą iš Šiaulių regiono savivaldybių, visos šiukšlės neišrūšiuotos keliauja tiesiai į sąvartyną, taip pažeidžiant aplinkosaugos reikalavimus. 

„Nevyko atliekų priėmimas savaitgalį, nevyksta ir dabar. Sekmadienį mašinos pradėjo važiuoti iš Šiaulių, pastovėjo prie vartų, signalino, išėjo vadovas ir pasakė, kad nepriims“, – BNS pirmadienį ryte sakė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Žilvinas Šilgalis. 

„Neliko nieko kito, tik laikytis dalininkų priimto sprendimo ir atliekas vežti į sąvartyno teritoriją. Tai ne mūsų, tai jų („NEG Recycling“ –  BNS) atliekos, pagal sutartį jie turėtų rūšiuoti, jiems turėtų būti taikomos sankcijos“, – pridūrė jis.

Ž. Šilgalio teigimu, regiono gyventojai dėl šios situacijos nepatogumų nepatiria, nes šiukšlių išvežimo procesas nesustojo.  

„Jeigu ne dalininkų sprendimas vežti atliekas tiesiai į sąvartyną, bent jau Šiauliuose šiandien šiukšlių būtų su kaupu. Didesnis prioritetas yra žmonių saugumas ir viešosios paslaugos užtikrinimas“, – sakė jis.

Apie tai, kad nepriims atliekų, mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius valdanti bendrovė „NEG Recycling“ pranešė praėjusią savaitę, motyvavusi tuo, kad Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras už paslaugas jai yra skolingas beveik 500 tūkst. eurų.

Šiaulių regiono savivaldybių vadovai praėjusį penktadienį priėmė sprendimą vežti neišrūšiuotas atliekas į sąvartyną. 

Aplinkos viceministrė Raminta Radavičienė penktadienį BNS sakė, kad bus pareikalauta atsakomybės, jeigu atliekų tvarkymas neatitiks teisės aktų.  

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras dėl netinkamai teikiamų paslaugų siekia nutraukti sutartį su „NEG Recycling“, tačiau bendrovė tai ginčija ir Šiaulių apygardos teismo prašo pripažinti, kad centras negali vienašališkai nutraukti susitarimo. Sprendimą teismas turėtų skelbti pirmadienį.

Centro ir „NEG Recycling“ sutartis pasirašyta 2013 metais, į jos mechaninio apdorojimo įrengimus suvežamos atliekos iš 260 tūkst. gyventojų turinčių Šiaulių regiono savivaldybių – kasdien apie 200 tonų.

 

BNS