Angle down Atgal

Šiaulių PRC džiaugiasi ERASMUS+ programos galimybėmis

Dar visai neseniai baigėsi ERASMUS+ programos Šiaulių PRC Technologijų skyriaus anglų kalbos mokytojos Jūratės Baltutienės koordinuojamas projektas „Life is good“. Prisimenant šio projekto akimirkas, nuotykius bei patirtus įspūdžius, jame dalyvavusius mokinius bei mokytojas apima nostalgiška nuotaika. Tačiau nėra kada liūdėti ir gyventi praeitimi. Nuo š. m. rugsėjo mėnesio Šiaulių PRC vėl gavo puikią galimybę išbandyti jėgas naujame ERASMUS+ programos dviejų metų trukmės projekte „More Cultures – One European Identity“, kurio dalyviai – Lietuva, Lenkija, Graikija, Rumunija, Turkija, Italija. Projekto metu bus gvildenamos ypač aktualios šiuo metu temos: mokinių „nubyrėjimas“, pamokų nelankymo priežastys, metodai ir būdai, padedantys mokiniams įveikti šiuos sunkumus.

Neprisvilęs pirmas blynas pastūmėjo judėti pirmyn. Sudalyvavę pirmame projekte, pamatėme, kiek naudos jis atnešė mokiniams. Pirmiausia - mokiniai pradėjo suvokti užsienio kalbos svarbą. Net ir didžiausi tinginukai, grįžę iš svečių šalių, buvo pakylėti ir užsidegę noru tobulinti savo anglų kalbos žinias. Antra, vaikai stipriai praplėtė savo akiratį, atsirado aukštesni gyvenimo tikslai, motyvacija mokytis, vertybių skalė. Trečia, ne kiekvienas iš dalyvavusiųjų kada nors turėjo galimybę pakeliauti toliau už Lietuvos ribų, todėl tokie projektai suteikia puikų šansą pažvelgti toliau, plačiau ir mokiniams iš socialiai remtinų šeimų. Ketvirta, vaikai, turėję bendravimo sunkumų, įvairių kompleksų, pražysta ir išsiskleidžia tarsi gėlės, išmoksta kitoje aplinkoje atsipalaiduoti, pasitikėti savo jėgomis, paskatinti ir pagloboti šalia esantį.

Taigi, gruodžio pirmąją savaitę Šiaulių PRC mokytojų komanda dalyvavo pirmame mokytojų susitikime Tirgovištėje, Rumunijoje. Visi susitikimai, posėdžiai bei pamokos vyko Colegiul Economic „Ion Ghica“ mokykloje. Mokytojai iš šešių šalių stebėjo atviras pamokas, aptarė su projektu susijusius klausimus. Rumunai svetingai pristatė savo mokyklą, miestus Tirgovištę, Brasovą, sostinę Bukareštą su didingais Parlamento rūmais, Brano (Drakulos) pilį ir kitas įžymybes. Miestų architektūra stebino savo chaotiškumu: gigantiški sovietinio stiliaus pastatai bendrame kontekste stūgsojo šalia klasikinio, baroko ar kitų stilių gražių ir jaukių ortodoksų tikėjimo bažnytėlių. Rumunija nuostabi! Dabar jau norisi sugriauti mitus apie „nesaugų čigonų kraštą“.

Po sklandaus ir vaisingo pirmojo susitikimo buriame į komandą savo mokinukus, ruošiame juos kitoms išvykoms ir susitikimams ir be galo džiaugiamės ERASMUS+ mainų programomis, kurios keičia net kaikurių žmonių gyvenimus.

Šiaulių profesinio rengimo centro mokytoja K.Lašienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite