Angle down Atgal

Šiaulių pradinukai kol kas mokysis kontaktiniu būdu, tačiau epidemiologinė situacija regione prastėja

Pirmadienį Šiaulių miesto savivaldybės surengtoje tradicinėje spaudos konferencijoje apžvelgta vakcinavimo situacija, pradinių klasių mokinių testavimas bei gegužės 10-ąją visoje šalyje startavusi bendra Lietuvos vakcinacijos sistema.

Epidemiologinė situacija prastėja

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Šiaulių departamento vadovė Simona Abromavičienė pasidalijo informacija apie praėjusios savaitės sergamumo COVID-19 rodiklius. Deja, epidemiologinė situacija Šiaulių regione negerėja, sakė specialistė.

„Bendras registruojamų atvejų skaičius per pastarąsias penkias savaites didėja, ypatingai – Akmenės rajone, Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone. Sergamumo rodiklis Akmenės rajone jau viršija šalies vidutinį sergamumo lygį, ir, šiandienos duomenis, sudaro 637 atvejus per 14 dienų 100 tūkst. gyventojų. Aukštas sergamumas taip pat išlieka Šiaulių mieste ir Radviliškio rajone. Mažiausias sergamumo lygis, kuris neviršija 200 atvejų 100 tūkst. gyventojų, yra Joniškio ir Pakruojo rajonuose“, – epidemiologinę situaciją pristatė S. Ambromavičienė.

Per praėjusią savaitę Šiaulių regione užregistruoti 3 įvežtiniai koronaviruso atvejai. Šiaulių miesto gyventojas užsikrėtė grįždamas iš Švedijos, Pakruojo rajono gyventojas užsikrėtė Olandijoje, dar vienas Šiaulių miesto gyventojas virusą parsivežė po kelionės Egipte.

Kaip ir užpraėjusią savaitę, taip ir praėjusią pagrindinės užsikrėtimo priežastys išlieka tos pačios – didžiąją dalį sudaro užsikrėtimai šeimose, jų praėjusią savaitę dar šiek tiek padaugėjo, teigė NVSC Šiaulių departamento vadovė. Vis dar nepavyksta nustatyti nemažai užsikrėtimo  šaltinių – praėjusią savaitę tokių atvejų registruota 39,3 proc., arba 2 proc. daugiau nei savaite anksčiau. Šiek tiek sumažėjo užsikrėtimų darbovietėse – nuo 18 iki 14,4 proc. Vis dėlto, šiek tiek padaugėjo koronaviruso atvejų ugdymo įstaigose. Jie sudaro 3,84 proc. visų užsikrėtimų.

„Šiaulių apskrityje registruojami 45 aktualūs židiniai, iš kurių 20 – Šiaulių mieste, 10 – Akmenės rajone, 8 – Radviliškio rajone, 3 – Šiaulių rajone ir po vieną Joniškio, Kelmės ir Pakruojo rajonuose, – informavo S. Abromavičienė. – Aktualių židinių per praėjusią savaitę Šiaulių apskrityje yra 20, iš jų 6 nustatyti ugdymo įstaigose.“

Šiaulių rajone koronaviruso židinys nustatytas vienoje maisto tvarkymo įmonėje, Radviliškio rajone – audinių fermoje.

Jau galima registruotis vakcinacijai per bendrą sistemą

Registracijos sistema @ vakcina.myhybridlab.com
Registracijos sistema @ vakcina.myhybridlab.com

Karščiausią šios savaitės naujieną pristatė Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė. Tai – bendros sistemos, kurioje gyventojai gali patys užsiregistruoti arba užregistruoti artimą asmenį vakcinavimui, startas Lietuvoje. Registruotis vakcinacijai galima čia.

„Šia sistema naudojantis gali registruotis 65 metų ir vyresnio amžiaus asmenys, taip pat jaunesni kaip 65 metų asmenys, sergantys tam tikromis lėtinėmis ligomis. Taip pat nuo šiandien prasideda etapinė visuomenės vakcinacija, kurios metu kiekvieną savaitę į vakcinavimo procesą bus įtraukiama vis nauja amžiaus grupė. Nuo šiandienos, be jau minėtų dviejų grupių, kurios jau gali pačios registruotis naudojantis bendra registravimosi sistema, taip pat gali registruotis 55-64 metų amžiaus asmenys“, – apie sistemą plačiau papasakojo V. Palčiauskienė.

Pirmadienį ryte gyventojai jau pranešė apie sistemos nesklandumus – nebuvo leidžiama registruotis minėtosios amžiaus grupės asmenims, tačiau administratoriams sistemą perkrovus ši klaida buvo ištaisyta, sakė Savivaldybės specialistė.

Sistemoje galima užregistruoti ir kitą asmenį, kuris dėl vienokių ar kitokių priežasčių negali užsiregistruoti pats. Registracijos metu pasirenkama norima vakcina, data ir laikas, o užsiregistravus gaunama vizitą patvirtinanti SMS žinutė. Tokia žinutė užsiregistravusiajam bus siunčiama pakartotinai ir likus dienai iki vakcinavimo datos.

Kadangi ši savaitė yra pereinamoji, 65 metų ir vyresni asmenys dar gali pildyti ir Šiaulių miesto savivaldybės parengtą registracijos formą bei laukti specialisto skambučio. Nuo kitos savaitės visų prioritetinių grupių atstovai turės registruotis per bendrą registracijos sistemą, o nuo gegužės 17-osios pradės veikti ir karštosios linijos telefonas 1808, kuriuo taip pat bus galima registruotis skiepijimuisi.

V. Palčiauskienė atkreipė dėmesį, jog lėtinėmis ligomis sergantys asmenys taip pat turi teisę registruotis per bendrą registravimosi sistemą. „Jeigu taip nutiktų, kad sistema neleis lėtinių ligų turinčiam asmeniui užsiregistruoti, bus rodomas pranešimas, kad reikia kreiptis į šeimos gydytoją. Taip gali būti dėl to, kad ne visi įrašai apie patvirtintas lėtines ligas yra el. sistemoje. Tuomet reikia kreiptis į šeimos gydytoją ir paprašyti, kad informacija apie jums patvirtintą lėtinę ligą būtų pateikta e sveikatoje“, – nurodė ji.

Vizitas gali būti atšauktas, jeigu dėl tam tikrų aplinkybių tą dieną nebeliktų pageidaujamos vakcinos.

Tuo tarpu asmenims, laukiantiems antros vakcinos dozės, papildomai registruotis nereikia – jie jau yra gavę informaciją, kada paskirta antrojo skiepijimo data ir laikas.

Pradinukai kol kas mokysis kontaktiniu būdu

Asociatyvi Freepik.com nuotr.
Asociatyvi Freepik.com nuotr.

Aktualiausia pastarųjų dienų tema Šiaulių tėvelių tarpe – nuo šios savaitės startuojantis privalomas pradinukų testavimas mokyklose. Šiauliai jau nebepriklauso mažo sergamumo savivaldybių sąraše, pristatydamas šio Vyriausybės sprendimo įgyvendinimą sakė Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis.

„Tai reiškia, kad mes negalėsime realizuoti visų galimybių, kurias turi žemo sergamumo savivaldybės, tame tarpe – ir mokymo organizavimo pagal įvairias mokymo programas. Kaip Šiaulių miesto savivaldybė, mes galime organizuoti kontaktinį mokymą išpildę tam tikras sąlygas“, – sakė A. Bartulis. Jis taip pat paminėjo, jog tai yra atsakymas visiems tėveliams, besiteiraujantiems ir dėl 5-11 klasių moksleivių ugdymo.

Ir pradinukai nuo šios savaitės turėtų mokytis nuotoliniu būdu, tačiau siekiama, jog kuo daugiau mažųjų moksleivių grįžtų į kontaktinį ugdymą. Pastarasis įmanomas tik vienu būdu – tėvams davus sutikimą, jog jų vaikas švietimo įstaigoje gali būti reguliariai testuojamas greitaisiais testais.

A. Bartulis nurodė, jog yra surinkti duomenys apie 4 222 pradinukus iš 197 miesto klasių: „Praėjusio penktadienio duomenimis, 14 klasių yra nepasiektas 60 proc. sutikimo lygmuo. Kaip ir nurodyta Operacijų vadovo sprendime, tos klasės pereina į nuotolinį mokymą. Jose mokosi 214 pradinukų. Dar yra klasių, kuriose tėvelių sutikimai viršija 60 proc., tačiau jose atskiri tėveliai nedavė sutikimo – tokių pradinukų, kurių tėvai nedavė sutikimo, yra dar 414.“

Įvertinus situaciją, jog Operacijų vadovo sprendimas įsigalioja nuo pirmadienio, o jam įgyvendinti reikalingas paruošiamasis laikotarpis, įskaitant ir daugiau nei 3 000 greitųjų testų iš Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos gavimą, Šiaulių miesto savivaldybė nusprendė pratęsti visų pradinukų kontaktinį ugdymą iki gegužės 17-osios, o šią savaitę leis jiems mokytis kontaktiniu būdu.

„Per šį laiką bus apsirūpinta greitaisiais testais ir kitomis priemonėmis, reikalingomis testavimui organizuoti. Atskirose mokyklose baigiami ruošti atsakingi mokyklų darbuotojai, kurie kontroliuos testavimo procesą“, – nurodė A. Bartulis. Mokyklos taip pat įpareigotos per šią savaitę pasiruošti ugdymo proceso vykdymui po gegužės 17 dienos.

Kol kas, vadovaujantis turimais duomenimis, tikimasi, jog apie 3 500 pradinukų turės galimybę, tėveliams sutikus, ir nuo kitos savaitės mokytis kontaktiniu būdu. Tuo tarpu likusių vaikų mokymas bus tęsiamas ir toliau bei organizuojamas nuotoliniu būdu, kaip jis buvo organizuojamas ir nuo spalio iki kovo mėnesio.

„Tai nėra naujiena, skiriasi tik tai, jog anksčiau nuotolinis ugdymas buvo dominuojantis. Jeigu situacija nesikeis per šią savaitę, mokyklos turės užtikrinti kokybišką mokymo organizavimą abiejų grupių vaikams“, – sakė administracijos direktorius.

Apie savo galutinį sprendimą pradinukų tėveliai prašomi savo mokyklas informuoti iki šio penktadienio.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite