Šiaulių oro uosto ir LEZ projektai įtraukti į Ateities ekonomikos DNR planą!

Šiauliai
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Bendromis Seimo narių ir Šiaulių miesto savivaldybės vadovų pastangomis pavyko pasiekti, kad svarbūs miestui ir regionui objektai – Šiaulių oro uostas ir Šiaulių laisvoji ekonominė zona (LEZ) – būtų įtraukti į Finansų ministerijos rengiamą ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimo projektą. Pagal vadinamąjį Ateities ekonomikos DNR planą, šiais ir kitais metais šalies ekonomikai skatinti suplanuota įspūdinga daugiau nei 6 milijardų eurų suma.

Šiaulių miesto savivaldybę pasiekė džiugi žinia iš Finansų ministerijos. Šiaulių miesto savivaldybės iniciatyva užtikrinti efektyvesnį valstybės turto naudojimą ir sukurti sąlygas investicijoms pritraukti ir aukštos pridėtinės vertės darbo vietoms sukurti buvo išgirsta Seimo, Vyriausybės ir Prezidento.

„Informuojame, kad Finansų ministerijos parengtame Ateities ekonomikos DNR plane, kuriam pritarta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. birželio 10 d. pasitarime, Šiaulių miesto savivaldybės siūlomoms priemonėms, susijusioms su Šiaulių oro uosto infrastruktūros plėtra, numatoma skirti 4,72 mln. eurų, o Šiaulių laisvosios ekonominės zonos infrastruktūros plėtrai 1,8 mln. eurų“, – konstatuojama Finansų ministerijos rašte.

Kol vyko diskusijos dėl valstybinių lėšų skyrimo, Šiaulių oro uoste visą laiką vyko intensyvūs darbai. Šiaulių miestas iš savo biudžeto riedėjimo takams, peronui, privažiavimo keliui, inžineriniams tinklams tiesti skyrė beveik 5 mln. eurų. Civiliniams lėktuvams prižiūrėti reikalingos infrastruktūros atnaujinimą atlieka AB „Panevėžio keliai“.

„Oro uosto išvystymo, Šiaulių LEZ‘o plėtros ir geležinkelio vėžės atkūrimo projektai itin svarbūs net tik regionui, bet ir Lietuvai. Džiaugiuosi, kad jau pačioje pradžioje mūsų situaciją suprato Seimo Šiaulių krašto bičiulių grupės nariai, jų dėka įvyko, ko gero, beprecedentis dalykas – paramą Šiaulių iniciatyvoms savo parašais patvirtino net 84 Seimo nariai. Taip pat už

valstybinį požiūrį dėkoju Ekonomikos ir inovacijų, Krašto apsaugos, Susisiekimo ir Vidaus reikalų ministerijų atstovams, Vyriausybės vadovams, Prezidentui, kuris neseniai lankėsi mūsų krašte. Bendradarbiaujant visoms institucijoms, sukursime sėkmės pavyzdį, leisiantį užtikrinti regiono išskirtinumą ir efektyviai išnaudoti turimą potencialą“, – pasiektą rezultatą komentavo Šiaulių meras Artūras Visockas.

Šiaulių miesto savivaldybė su bendrove ,,Aviatic MRO“ yra pasirašiusi investicijų sutartį, pagal ją verslas planuoja oro uosto teritorijoje įrengti didžiausią Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centrą. Bendrovės vadovas Povilas Padaiga patvirtino, kad pandemija turėjo įtakos visai aviacijos rinkai, tačiau jų planai nesikeičia. Teritorijoje jau atlikti paruošiamieji darbai, o kol konkurso būdu bus atrinkti rangovai, lygiagrečiai rengiamas ir darbo projektas. Vėliau, įsibėgėjus darbams, numatoma grįžti prie diskusijų su Šiaulių valstybine kolegija ir universitetu dėl kvalifikuotų specialistų rengimų.