Gintaro Šiupario nuotr.
Angle down Atgal

„Šiaulių“ moterų komanda garsina Šiaulius – laimėtos svarbios varžybos ir planus sugriovęs koronavirusas

Šiais metais „Šiaulių“ moterų krepšinio komandai sekasi itin gerai, o neseniai laimėtos svarbios varžybos prieš Klaipėdos „Neptūną“ skatina dar labiau stengtis. Praeitais metais komanda buvusi ketvirtoje vietoje, šiuo metu turnyrinėje lentelėje užima trečią vietą. Po ilgos pertraukos „Šiaulių“ moterų krepšinio komanda kovos dėl medalių.

Romualdas Petronis. A. Rutkausko nuotr.
Romualdas Petronis. A. Rutkausko nuotr.

Koronavirusas viską keičia

Komandos treneris Romualdas Petronis sako, kad pasiektais rezultatais dar džiaugtis per anksti, pavasarį komandos laukia rimtas iššūkis – atkrintamosios varžybos.

„Lyginant su praeitu sezonu ta vieta reliatyvus dalykas. Praeitais metais dėl koronaviruso situacijos sezonas buvo nebaigtas. Šiais metais kovojame dėl kuo geresnės vietos, tačiau pavasarį viską lems atkrintamosios varžybos“, – situaciją komentuoja treneris.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Treneris neslepia, kad Klaipėdos „Neptūnas“ buvo rimtas varžovas.

„Stengsimės išlaikyti savo poziciją trečioje vietoje, prognozuoti sunku ar pakilsime aukščiau, visko gali būti. Koronavirusas turėjo įtakos komandai, teko būti karantine praktiškai mėnesį. Kažką planuoti labai sudėtinga, bet aišku stengsimės, kausimės ir žiūrėsime kokia bus situacija su traumomis“, – pasakoja Romualdas Petronis.

Dėl koronaviruso šiuo metu komanda yra neįprastoje situacijoje, bet stengiasi prisitaikyti prie šios neeilinės situacijos.

„Kai esi priverstas karantinuotis namuose nelabai daug ir gali kažką padaryti. Treniruotės nepasidarysi tokios produktyvios, kaip treniruočių salėje, tačiau tokia situacija yra su visomis komandomis. Vieni sirgo lapkritį, kiti gruodį, tenka prisitaikyti prie šios neeilinės padėties“, – situaciją apibendrina treneris.

A. Rutkausko nuotr.
A. Rutkausko nuotr.

Džiaugiasi svarbia pergale

Urtė Bukauskaitė, „Šiaulių“ moterų krepšinio komandos kapitonė sako, kad šių metų pasiekimams įtakos turėjo pasikeitusi komandos sudėtis ir pagerėjęs treniruočių procesas.

„Šiais metais pasikeitė komandos sudėtis ir pagerėjo treniruočių procesas, praeitais metais dėl koronaviruso buvo nutrauktas sezonas. Gal ir praeitais metais būtų pasisekę geriau, tačiau pasiekti geresnius rezultatus sutrukdė koronavirusas“, – pasakoja komandos kapitonė.

Mergina pripažįsta, kad komandos žaidimui turi įtakos ir geras bendravimas tarp komandos žaidėjų.

„Esame labai gerai susibendravusios, kaip viena didelė šeima, tai labai daug duoda mūsų žaidimui. Bendraujame ir už aikštelės ribų. Laimėtos varžybos prieš Klaipėdos „Neptūną“ mus labai pradžiugino, dabar turim dar labiau stengtis, jeigu norime ir toliau laimėti “, – džiaugiasi Urtė Bukauskaitė.

Komandoje – naujos žaidėjos iš Amerikos

Šiais metais prie komandos prisijungė trys naujos žaidėjos iš Amerikos – Savannah Plentovich, Jackie Benitez ir Davida Dale.

 

Savannah Plentovich. A. Rutkausko nuotr.
Savannah Plentovich. A. Rutkausko nuotr.

22-jų metų Savannah Plentovic iš Amerikos, Šiaurės Karolinos, prisijungė šiais metais prie komandos ir žaidžia gynėjos pozicijoje. Pabaigusi verslo mokslus universitete nusprendė žaisti profesionalų krepšinį ir gavusi pasiūlymą sutiko atvažiuoti žaisti į Šiaulius. Mergina neslepia, kad teko priprasti prie naujo gyvenimo būdo, tačiau džiaugiasi čia atvažiavusi.

„Reikėjo laiko prisitaikyti prie naujos vietos, bet merginos buvo labai draugiškos ir malonios, šiltai priėmė į komandą. Man patinka čia būti. Pirmą kartą gyvenime pamačiau tiek daug sniego ir man tai labai patinka, šalčio aš nebijau“, – džiaugiasi gynėjos pozicijoje žaidžianti mergina.

Savannah pastebi, kad krepšinio žaidimo stilius čia ir Amerikoje skiriasi.

„Amerikoje krepšinis intensyvesnis, labiau individualus, Lietuvoje labiau komandinis darbas, skiriasi ir treniruotės. Amerikoje kiekviena turime individualias treniruotes su treneriu, per jas komandos treneris su kiekviena dirba asmeniškai, čia treniruojamės visos kartu“, – pasakoja mergina.

Jackie Benitez. A. Rutkausko nuotr.
Jackie Benitez. A. Rutkausko nuotr.

23-jų metų žaidėja Jackie Benitez atvyko iš Ohajo. Jai tai pirmieji metai, kaip žaidžia profesionalų krepšinį, prieš tai ji žaidė koledžo krepšinį. Gavusi pasiūlymą žaisti Šiauliuose mergina nedvejojo ir iškart sutiko su pasiūlymu.

„Skiriasi gyvenimas prie kurio aš esu pripratusi, bet man patinka. Aš pirmą kartą esu išvažiavusi iš Amerikos, visiškai viena, be šeimos. Komanda man labai patinka, jaučiuosi čia pritapusi, turime gerą trenerį, kuris visada pasirūpina, kad jausčiausi gerai komandoje“, – pasakoja lengvojo krašto pozicijoje žaidžianti mergina.

Jackie pastebi, kad Lietuvoje žmonės daug rimčiau vertina koronaviruso situaciją, o toks atsargumas jai labai patinka.

„Koronavirusą Lietuvoje žmonės vertina kur kas rimčiau, negu Amerikoje. Amerikoje žmonės nenešioja kaukių, kaip yra privaloma ir tai mane gąsdina. Lietuvoje visi tinkamai vertina situaciją ir imasi visų saugumo priemonių, toks atsargumas man patinka“, – sako Jackie.

Davida Dale. A. Rutkausko nuotr.
Davida Dale. A. Rutkausko nuotr.

24-erių metų įžaidėjos pozicijoje žaidžianti Davida Dale į Šiaulius iš Rod Ailendo atvyko rugsėjo mėnesį. Mergina sulaukė trijų pasiūlymų – žaisti Izraelyje, Italijoje ir Lietuvoje.

„Turėjau pasiūlymus žaisti Izraelyje, Italijoje ir Lietuvoje, tačiau pasiūlymas žaisti Lietuvoje man patiko labiausiai, todėl nusprendžiau atvykti. Tai buvo pirmas kartas, kai išgirdau apie šią šalį. Palyginus su mano miestu Amerikoje, čia labai ramu ir tai man patinka, žmonės malonūs“, – įspūdžiais dalinasi krepšininkė.

Nuo rugsėjo atvykusi Davida Šiauliuose jaučiasi gerai, o prie šaltos žiemos yra pripratusi ir šalčio nebijo.

„Jaučiuosi gerai, atvykau rugsėjo mėnesį, todėl jau pripratau prie visko, man čia patinka. Šalta, bet aš pripratusi prie šalčio, Rod Ailende mes turime visus keturis metų laikus, kaip ir Lietuvoje. Mūsų žiemos panašios, kaip ir čia, turime taip pat daug sniego“, – pasakoja mergina.

Krepšininkė pastebi skirtumus tarp Amerikos ir Lietuvos krepšinio. Lietuvoje ji žaisdama gali būti agresyvesnė. 

„Krepšinis čia ir Amerikoje šiek tiek skiriasi, Lietuvoje galime žaisti agresyviau, žaidimo stilius ir taisyklės šiek tiek kitokios. Mano manymu, viskas gan panašiai, krepšinis yra krepšinis. Apskritai, džiaugiuosi, kad šiuo sunkiu ir sudėtingu metu Lietuvoje galime žaisti krepšinį, laikantis visų saugumo reikalavimų. Daug mano pažįstamų, kurie žaidžia kitose Europos šalyse negali žaisti šiuo metu. Man būtų labai sunku, jeigu negalėčiau to daryti“, – sako Davida.

Krepšininkė vasarą Amerikoje buvo susirgusi COVID-19, šiuo metu jaučiasi gerai, bet savo susirgimą prisimena su siaubu.

„Vasarą buvau susirgusi koronavirusu, buvo siaubinga. Aš prasirgau tikrai sunkiai, jaučiau visus simptomus, negalėjau iš lovos atsikelti, negalėjau žaisti krepšinio dvi savaites. Turėjau temperatūros, stipriai skaudėjo galvą, labai kosėjau, praradau skonio ir uoslės pojūčius.“

Įžaidėjos pozicijoje žaidžianti mergina sako, kad sezono pradžia komandai buvo tikrai sunki, tačiau dabar merginos yra susižaidusios, mėgaujasi žaidimu ir džiaugiasi laimėtomis pergalėmis.

„Sezono pradžia buvo sunki, kol išmokame susižaisti, kaip komanda. Dabar žaidimas visai kitoks, laimime rungtynes, mėgaujamės žaidimu ir tai tikrai matosi žaidimo aikštelėje. Būdama įžaidėjos pozicijoje jaučiu, kad galiu padėti komandai, o komanda manimi pasitiki. Mums kaip komandai sekasi puikiai, tarp mūsų aikštelėje jaučiasi „gera chemija“. Aš labai tikiu mūsų komanda ir tikiuosi, kad mums pavyks pakilti dar aukščiau, svarbiausia yra savimi pasitikėti“, – pasakoja krepšininkė.

Po ilgos pertraukos – kova dėl medalių

Šiaulių krepšinio klubo projektų ir moterų komandos vadovas Mindaugas Stankevičius didžiuojasi moterų komanda ir pabrėžia, kad miestui tai labai svarbus žingsnis.

„Šiais metais tikrai žaisime dėl apdovanojimų, Šiaulių krepšinyje to nebuvo daug metų. Miestui svarbu turėti stiprią moterų krepšinį reprezentuojančią komandą, todėl norėtumėme didesnio dėmesio iš valdžios“, – sako M. Stankevičius.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite