Angle down Atgal

„Šiaulių Monmartro Respublika“ jau čia!

Šiauliuose jau 17-ą kartą startuoja dailės festivalis „Šiaulių Monmartro Respublika“. Pirmąją tradicinio festivalio dieną miesto Tarybos posėdžių salėje priimti ir pasveikinti šventėje dalyvaujantys menininkai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Ukrainos, Latvijos bei Nyderlandų.

Reprezentacinio miesto renginio statusą 2017 m. įgavusiam festivaliui iškart po dalyvių sutikimo Savivaldybėje oficialią pradžią davė Pelikso Bugailiškio sode surengta teatralizuota atidarymo šventė, sulaukusi gausaus būrio svečių.

Šiaulių miesto savivaldybės Tarybos posėdžių salėje susirinkusius menininkus pasveikino miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius, prabilęs ne tik lietuviškai, bet ir angliškai, ukrainietiškai bei latviškai. „Šiaulių Monmartro Respublika 2019“ – tarptautinis renginys, kuriame savo meninę išmonę šiemet demonstruos 24 dailininkai iš 4 šalių. Tarp jų ir tokie pasaulinio lygio menininkai kaip ukrainietis Matvei Vaisberg. Garsus tapytojas, grafikas ir knygų dizaineris kartu su savo kolegomis iš Ukrainos į Šiaulius atvyko po beveik 2 paras trukusios kelionės automobiliu.

Susitikimo metu vicemeras E. Elijošius asmeniškai pasveikino kiekvieną festivalio dalyvį bei įteikė simbolines dovanas su Šiaulių miesto atributika. Po susitikimo visi festivalio dalyviai buvo pakviesti nusifotografuoti bendrai nuotraukai.

Vakarėjant „Šiaulių Monmartro Respublika 2019“ atidarymo šventė persikėlė į Pelikso Bugailiškio sodą prie „Laiptų galerijos“. Šiltą ir saulėtą vakarą bohemiškos atmosferos apsuptyje vykęs renginys subūrė visus, neabejingus festivalio dvasiai. Į susirinkusiuosius kreipėsi „Laiptų galerijos“ direktorė bei Monmartro Respublikos „prezidentė“ Janina Ališauskienė, sveikinimo žodį tarė ir Seimo narys Stasys Tumėnas bei miesto vicemeras Egidijus Elijošius. Į renginį susirinkę šiauliečiai ir miesto svečiai turėjo progą išvysti dailininkų prisistatymą bei pasiklausyti Šiaulių pučiamųjų orkestro atliekamų kūrinių.

Po iškilmingo festivalio atidarymo „Laiptų galerijoje“ pristatyta vienos garsiausių šiuolaikinės Lietuvos tapytojų, Nacionalinės premijos laureatės Dalios Kasčiūnaitės paroda „Juoda/Balta“. „Noriu pasidžiaugti, kad esu pakviesta į asmeninės parodos atidarymą. Jai ruošiausi metus, tai reikalavo daug įtempto darbo ir pastangų. Tie metai buvo itin turiningi ir naudingi kūrybine prasme. Dabar atsipalaidavusi galiu visus pakviesti į parodą bei gerai praleisti laiką Monmarte“, – kalbėjo D. Kasčiūnaitė.

Besiplečiančio festivalio „Šiaulių Monmartro Respublika 2019“ renginiai vyks ne tik Šiauliuose, bet ir Žagarėje bei Joniškyje.

Susipažinti su festivaliu ir jo programa galite tinklapyje http://www.monmartras.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite