Angle down Atgal

Šiaulių miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimas: socialinės inovacijos Šiauliuose

Lapkričio 28 d. verslo ir pasiekimų parodos „Šiauliai 2019“ metu vyko praktinė konferencija „Šiaulių miesto vietos plėtros strategijos įgyvendinimas: socialinės inovacijos Šiauliuose“. Verslo ir pasiekimų paroda „Šiauliai 2019“ ir šiek tiek kitoks konferencijos formatas pasirinkti neatsitiktinai. Šiaulių VVG konferencija buvo atvira visiems Šiaulių miesto gyventojams, verslo subjektams ir miesto svečiams, siekiant kuo plačiau supažindinti Šiaulių miesto bendruomenę su teikiamomis galimybėmis ir projektais bei siekiant megzti naujus partnerystės ryšius.

Kiekvienas projektas įdomus ir turi savo auditoriją – šeimas, būsimus savanorius, neįgaliuosius, senjorus, jaunimą ir kt. Konferencijoje buvo pristatomi šiauliečių inovatyvūs projektai, kuriais siekiama spręsti socialinius iššūkius Šiauliuose. Vienas iš tokių viešosios įstaigos Nacionalinės regionų plėtros agentūros kartu su partneriais vykdomų projektų yra „Miesto ateljė“. Tai inovatyvus projektas – Šiaulių miesto pėsčiųjų bulvare įkurta erdvė, kurioje stiprinami gebėjimai ir galimybės savarankiškai spręsti savo socialines problemas, palaikomi ir mezgami socialiniai ryšiai su visuomene ir tarpusavyje. Projekto metu dalyviai mokosi siūti, modeliuoti, vyksta projektinis darbas, kūrybinis ugdymas, teminiai pokalbiai, diskusijos. Norime pasidžiaugti, kad projektas džiugina ne tik jo dalyvius, bet ir miesto bendruomenę. Džiaugiamės parodos dalyvių gausa, išbandžiusių siuvėjo kėdę.

Ne ką mažiau dėmesio sulaukė ir Socialinės integracijos centro kartu su partneriais vykdomas projektas „Šeimos LOGOritmas“. Projekto „Šeimos LOGOritmas“ tikslas – darbingų gyventojų ir jų šeimos narių savimotyvacijos stiprinimas per aktyvų laisvalaikį, mokymą(si) kartu, siekiant efektyvių asmenybės tobulėjimo pokyčių ir įsitraukimo į visuomeninį gyvenimą bei darbo rinką. Parodos dalyviai turėjo progą išbandyti taiklumą, metant regbio kamuolį, išbandyti ir savo rankose palaikyti žolės riedulio lazdas. Savo jėgas ir taiklumą išbandė ir Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vidmantas Japertas. Šios veiklos parodos dalyviams ne tik patiko, bet ir suteikė daug juoko bei pozityvių emocijų.

Viešoji įstaiga Šiaulių paliatyvios pagalbos ir slaugos centras kartu su partneriais pasiryžo įgyvendinti socialinę visuomenės atskirtį mažinantį projektą „Pagalbos teikimas Šiaulių miesto gyventojams, prižiūrintiems savo šeimos narius (neįgaliuosius)“. Projekto metu gerinamas projekto dalyvių, šeimų narių namų aplinkos emocinis mikroklimatas, mažinama socialinė ir ekonominė atskirtis, suteikiant psichosocialinę, užimtumo terapiją ir kitą reikalingą pagalbą. Parodos metu lankytojams buvo siūloma išspręsti atsipalaidavimui skirtą galvosūkį.

Džiaugiamės sulaukę ir svečių iš Naujosios Akmenės miesto vietos veiklos grupės. Šiaulių miesto VVG pirmininkas Alfredas Jonuška ir projekto vadovė Diana Armalienė praktinės konferencijos metu kartu su svečiais vedė diskusiją apie patirtis, įgyvendinant miestų strategijas, aptarti Naujosios Akmenės miesto ir Šiaulių miesto vietos plėtros strategijų panašumai ir skirtumai, diskutuota apie projektinių pasiūlymų vertinimą ir dalytasi patirtimi bei iššūkiais, su kuriais susiduriama, įgyvendinant strategijas.

Daugiau informacijos interneto svetainėje www.siauliaivvg.lt.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite