Angle down Atgal

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios Bibliotekos Rėkyvos filialo darbuotojai įteikta UNESCO klubo premija

Kasmet Šiaulių UNESCO klubas perspektyviems ir talentingiems jauniems šiauliečiams, pasižymėjusiems kultūros, mokslo, meno, švietimo ir kt. srityse UNESCO kuruojamose srityse įteikia „Šiaulių UNESCO klubo premiją“. Šiemet klubo narių balsų dauguma 2020 metų premija (300 eurų) paskirta Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos vyriausiajai bibliotekininkei Giedrei Butkutei už bibliotekos kaip kultūros, švietimo ir socialinės institucijos vaidmens stiprinimą, vietos bendruomenės kūrybingumo skatinimą.

Lapkričio 27 d. Venclauskių rūmų sode įvyko oficialus premijos įteikimas. Šiaulių UNESCO klubo prezidentė Regina Kvašytė pasveikino laimėtoją ir įteikė diplomą. G. Butkutę pasveikino ir bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė. Tai buvo jau 15-ta įteikta Šiaulių UNESCO klubo premija.

Bibliotekos darbuotojai G. Butkutei šis garbingas apdovanojimas – ne pirmas. Rėkyvos filialui ir jo vyr. bibliotekininkei už aktyviai ir tikslingai vykdomas veiklas buvo įteikta nominacija „Netradicinė biblioteka 2017“ ir asociacijos „Langas į ateitį“ prizas.

Biblioteka džiaugiasi, kad perspektyvi ir aktyvi vyr. bibliotekininkė G. Butkutė, dirbdama nutolusiame nuo Šiaulių centro mikrorajone, siekia sustiprinti bibliotekos, kaip svarbios kultūros, švietimo ir socialinės institucijos, vaidmenį mieste. Filiale organizuojami įvairūs renginiai bei edukacijos, skatinantys kultūros įvairovę, sudarantys sąlygas kūrybingos bendruomenės formavimuisi. Rengiant ir įgyvendinant projektus, dėmesys atkreipiamas tiek į inovatyvius sprendimus, tiek kultūros paveldo reikšmę, tradicijas. Pavyzdžiui, projektų metu sukurtas interaktyvus žaidimas „Rėkyvos lobių paieška“. Jo metu, naudojantis planšetėmis ir GPS koordinatėmis bibliotekos lankytojai kviečiami ieškoti mikrorajono „lobių“ – įžymių ir kultūriškai vertingų vietų. Plačiau susipažinti galima paspaudus šią nuorodą: https://rekyva.smsvb.lt/lobiu-paieska.html. Jau antrus metus G. Butkutės iniciatyva Rėkyvos filialas prisijungia prie Europos paveldo dienų minėjimo. 2019 m. G. Butkutė savo kultūrines žinias gilino ir patirtimi dalijosi projekte „The Effective Way of culturring: Movies“ Turkijoje.

Tad ir ateityje, pasak G. Butkutės, organizuodama bibliotekos veiklas, pasitelks inovatyvias ir skaitmenines priemones, edukacijas, sieks bendruomenei skleisti kultūrines vertybes, ugdys kūrybiškas asmenybes, skatins visuomenę atkreipti dėmesį į kultūros paveldo sritis bei kultūrinio sąmoningumo svarbą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite