Angle down Atgal

Šiaulių miesto gyventojų dėmesiui: miesto gatvėse – švaros dienos

Švaros dienos yra reikalingos ne tik žiemą, bet ir pavasarį, mažinant dulkėtumą, palaikant švarą ir tvarką mieste bei prisidedant prie geresnės aplinkos oro kokybės. Gatvių valymas yra viena iš priemonių, mažinanti kietųjų dalelių ir kitų teršalų koncentraciją bei jų sklidimą mieste ir už jos ribų. Gatvių valymas šiuo metu jau vykdomas, tačiau dėl šaltų orų valymo tempai nėra tokie spartūs, kaip norėtųsi, nes vakuuminės gatvių valymo mašinos gali dirbti tik esant teigiamai oro ir dangos temperatūrai. Įprastai gatvės valomos vieną kartą per savaitę, vasarą gali būti valomos 1 kartą per dvi savaites ar rečiau, įvertinus realų poreikį.

Žiemos sezonas parodė, kad Šiaulių miesto gyventojai yra atsakingi. Daugelis gyventojų nestatydavo automobilių tose gatvių atkarpose, kur buvo įrengti kelio ženklai „Stovėti draudžiama“ su papildomomis lentelėmis apie draudimo galiojimo laiką ir užrašu „Švaros diena“. Tikimės, kad ši inciatyva bus priimta bei sėkmingai plėtojama ir pavasario sezonu, nuvalant miesto gatves nuo susikaupusių nešvarumų.

Gatvių atkarpas, kur yra įrengti kelio ženklai „Stovėti draudžiama“ su papildomomis lentelėmis apie draudimo galiojimo laiką ir užrašu „Švaros diena“ galite rasti čia, pasirinkdami sluoksnį Gatvių valymas „Švaros dienos“:

https://maps.siauliai.lt/portal/apps/webappviewer/index.html?id=3f33c452c6ad48ddb753a878ab8d18b9 

Atkreipiame dėmesį, kad atvaizdavimas žemėlapyje yra schematiškas ir orientacinis, todėl būtina įvertinti situaciją vietoje, vadovautis kelio ženklais ir nestatyti automobilių nustatytomis dienomis ir valandomis.

Tik nuo mūsų visų pastangų priklauso miesto švara ir tvarka bei geresnė aplinkos oro kokybė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite