Angle down Atgal

Šiaulių miesto centre triukšmingai, linksmai ir sočiai bus švenčiamos Užgavėnės

Šiauliai antradienį rengiasi linksmai atšvęsti Užgavėnes ir pasitikti artėjantį pavasarį. Šiemet tradicinė šventė, pasak Šiaulių kultūros centro, keliasi į miesto centrą, tad organizatoriai šįkart susitikti ir atgaivinti senas tradicijas kviečia jau ne prie Rėkyvos ežero, kaip buvo įprasta, o bulvare.

Mieste netrūks pagrindinių šios šventės simbolių: numatomos persirengėlių ir Morių eitynės, Kanapinio ir Lašininio ringas, Morės apraudojimo ir išlydėtuvių ceremonija, įvairūs pokštai ir žaidimai bei koncertai.

Užgavėnės – tradicinė žiemos pabaigos šventė, švenčiama likus septynioms savaitėms iki Velykų. Šventei būdingas triukšmavimas, sotus valgymas, persirengėliai, burtai, kaukės, pokštai ir kitos pramogos. Nuo senų senovės tikima, kad taip triukšmingai, linksmai ir sočiai atšventus Užgavėnes, greičiau ateis ilgai lauktas pavasaris.

Tradicijų nestokos ir šiemet Šiaulių mieste organizuojama šventė, žada organizatoriai. Šiauliečius į triukšmingas persirengėlių eitynes su tradiciniais Užgavėnių personažais: gervėmis, ožiais, raganomis, velniais ir ubagais, nuo Šiaulių banko iki Šiaulių dailės galerijos kvies ir eiseną ves suaugusiųjų mėgėjų teatras „Durys“ (meno vad. Virginijus Dargis). Personažai, kalbindami praeivius ir pakeliui aplankydami įvairias įstaigas, skatins prisijungti prie šventės.

Miestiečiai Užgavėnių metu galės stebėti ir tradicinę dvikovą tarp žiemos ir pavasario – Kanapinio ir Lašininio grumtynes, kurias įkūnys teatro studijos „Gūžta“ (meno vad. Lina Jankauskaitė-Peleckienė) nariai. Vėliau neišsiskirstyti kvies „Baisiai gražių Morių“ apdovanojimai, atsisveikinimo su More ceremonija, lietuvių liaudies instrumentinės muzikos programa su tautiška kapelija „Sutaras“ ir nuotaikingas grupės „Jonis“ koncertas.

Šiaulių kultūros centras kelerius metus rengia jau tradicija tapusius „Baisiai gražių Morių“ rinkimus bei jų parodą. Šiemet puikiais rėmėjų prizais apdovanotos bus net keturios geriausios komandos, kurios surinks daugiausiai „patinka“ paspaudimų „Facebook“ puslapyje.

Susirinkusių mieste laukia ne tik puiki ir nuotaikinga programa, tradicinių Užgavėnių valgių: blynų, šiupinio ir kitų skanėstų prekyba, bet ir linksmieji pokštai bei žaidimai, kuriuose miestiečiai ir vėl bus raginami dalyvauti. „Vartysime blynus keptuvėje, žvejosime saldainius bei mėtysime riestainius, liaudyje dar kitaip vadinamus „baronkomis“, – atskleidžia organizatoriai.

Šventės rengėja – Šiaulių miesto savivaldybė, organizatorius – Šiaulių kultūros centras.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite