Angle down Atgal

Šiaulių mieste prasideda žaliųjų (biologiškai skaidžių) atliekų surinkimas

Primename, kad nuo balandžio mėn. Šiaulių mieste pradedamas žaliųjų atliekų surinkimas. Žaliosios atliekos – tai biologiškai skaidžios sodų, parkų ir kitų apželdintų teritorijų bei žemės ūkio naudmenų priežiūros ir tvarkymo atliekos: medžių ir krūmų šakos, žolė, pjuvenos, lapai, gėlės. Jas griežtai draudžiama mesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerį ir šalinti sąvartynuose ar deginti sklypuose. Šioms atliekoms surinkti skirti žaliųjų atliekų surinkimo konteineriai, didmaišiai.

Žaliųjų atliekų surinkimo grafiką individualių valdų gyventojams rasite, paspaudę nuorodą: https://tinyurl.com/utwk3feb.

Daugiabučių ir sodo bendrijų kolektyvinių (bendro naudojimo) konteinerių ir didmaišių aptarnavimo grafiką rasite paspaudę nuorodą: https://tinyurl.com/26hacezn.

Švietimo ir ugdymo įstaigų didmaišių aptarnavimo grafiką rasite, paspaudę nuorodą: https://tinyurl.com/3axazd9y.

SVARBU! Žaliosiose atliekose neturi būti primaišyta: plastikinių ir sintetinių pakuočių; laikraščių, žurnalų; gyvūninės kilmės atliekų (mėsos, žuvies, kaulų, riebalų, pieno produktų); gyvūnų išmatų; pavojingų atliekų (tepalų, užterštos pakuotės); mišrių atliekų.

Žaliųjų atliekų didmaišiai tuštinami pagal atliekų išvežimo grafiką ir atitinkantys sąlygas: juose žaliosios atliekos turi būti sudėtos laisvai, nesupakuotos. Visi didmaišiai turi būti su „Ecoservice projektai“ logotipu suženklinti ir atitinkantys konkretų adresą.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras tuo pačiu primena, kad suženklinti žaliųjų atliekų didmaišiai turi būti sudėti prie bendro naudojimo konteinerių, kad surinkimo paslaugų teikėjas (UAB „Ecoservice projektai“) netrukdomai galėtų privažiuoti specialiu transportu.

Jei turimas didmaišis neturi identifikacinio žymeklio, susidėvėjo arba dar neturite didmaišio (-ių), siūlome daugiabučių namų bendrijų pirmininkams ar administratoriams kreiptis tel. Nr.: 8 41 421 599, 8 41 52 07 61 arba el. paštu info@sratc.lt.

Susikaupusias žaliąsias atliekas priima ir žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelės. Žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelėje iš 1 gyventojo per metus nemokamai priimama iki 300 kg žaliųjų atliekų, iš kurių vėliau gaminamas kokybiškas kompostas. Atvežtos žaliosios atliekos yra pasveriamos (su transporto priemone) ir aikštelės darbuotojas parodo, kurioje aikštelės teritorijoje jas reikia iškrauti. Atvežtas žaliąsias atliekas iškrauna pats atliekų turėtojas. Išvykstant iš aikštelės transporto priemonė vėl pasveriama. Į aikštelę atvežtos atliekos sveriamos tam, kad būtų galima nustatyti tikslų jų svorį. Aikštelės adresą ir darbo laiką rasite paspaudę nuorodą: http://www.sratc.lt/siauliu-miestas-18/.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras primena, kad gyventojai žaliąsias atliekas taip pat gali kompostotuoti. Išsamesnė informacija apie kompostavimą rasite paspaudę nuorodą: http://www.sratc.lt/zaliosios-atliekos/.


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite