Angle down Atgal

Šiaulių mieste ieškomi daugiabučiai namai – maisto / virtuvės atliekų rūšiavimo pradininkai, ateities vedliai!

Siekiant žiedinės ekonomikos tikslų įgyvendinimo, Europos Parlamento ir Europos Sąjungos tarybos priimta Atliekų direktyva Nr. 2018/851 reikalauja, kad ne vėliau kaip iki 2023 m. gruodžio 31 d. visos biologinės (tame tarpe maisto / virtuvės) atliekos būtų atskiriamos ir perdirbamos jų susidarymo vietoje arba surenkamos atskirai ir nemaišomos su kitų tipų atliekomis.

Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras kartu su Šiaulių miesto savivaldybės administracija ruošiasi teisės aktų reikalavimų įgyvendinimui ir inicijuoja bandomąjį maisto / virtuvės atliekų surinkimą iš pasirinktų 8 (aštuonių) daugiabučių namų vietų Šiaulių mieste, siekiant gyventojus iš anksto informuoti apie maisto / virtuvės atliekų atskyrimo poreikį ir įvertinti galimų surinkti maisto / virtuvės atliekų kiekį vienam gyventojui per metus.

Tam, kad bandomasis projektas atitiktų realią situaciją, ieškomi daugiabučiai namai, kurie taptų pavyzdžiu Šiaulių miesto ar net regiono gyventojams. Kiekvieno dalyvaujančio projekte daugiabučio namų ūkiui (butui) projekto eigoje bus suteikti specialūs kibirėliai maisto atliekoms rūšiuoti, kurių turinį reikės šalinti į daugiabučio namo teritorijoje įrengtą specialų 240 l antžeminį įtvirtintą konteinerį skirtą tik maisto atliekoms. Sukauptos atliekos bus išvežamos du kartus per savaitę.

Už sutikimą dalyvauti bandomajame projekte, kaip padėką gyventojams, Šiaulių miesto savivaldybė padovanos medelį, o Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras neatlygintinai suteiks komposto daugiabučio namo teritorijai puoselėti. Viso bandomojo projekto metu, gyventojai bus konsultuojami ir supažindinami su maisto / virtuvės atliekų rūšiavimu, to nauda ir gautais rezultatais. Konkretaus daugiabučio namo gyventojai Šiaulių regione bus pristatomi kaip maisto / virtuvės atliekų tvarkymo pradininkai, tvarių sprendimų ambasadoriai – ateities vedliai“, – kalbėdamas apie bandomąjį projektą, pabrėžė Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro direktorius Žilvinas Šilgalis.

Jei norite prisijungti prie šio projekto ir būti maisto / virtuvės atliekų rūšiavimo pradininkais Šiaulių regione – susisiekite su mumis: info@sratc.lt arba bendruoju tel. 8 41 421 599. Dalyvavimas bandomajame projekte daugiabučių namų gyventojams nieko nekainuos, o suteiks galimybę būti pastebėtiems ir pirmiems susipažinti su būsima atliekų tvarkymo sistemos plėtra.


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite