Angle down Atgal

Šiaulių mieste – COVID-19 atvejų šuolis: situacija išlieka sudėtinga visame regione

Sergamumo rodikliai Šiaulių regione ir toliau auga. Ilgą laiką daug nerimo kėlusį Joniškio rajoną aplenkė Šiaulių miesto savivaldybė. Tarp naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų skaičiui Šiauliai siekia vis aukštesnių pozicijų. Epidemiologai ragina elgtis atsakingai – vengti nebūtinų viešnagių ir laikytis visų saugumo priemonių.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamento vadovės Simonos Abromavičienės teigimu, situacija yra labai įtempta. Šiaulių apskrityje praėjusią savaitę sergamumo lygis šoktelėjo. Jeigu iki šiol pagal sergamumą pirmaudavo Joniškio rajonas, tai dabar lyderio pozicija atitenka Šiaulių miesto savivaldybei. Čia sergamumo rodiklis siekia 1699 atvejus 100 tūkst. gyventojų, Joniškio rajone šis rodiklis yra kiek mažesnis – 1690,9.

Situacija įtempta ir Akmenės rajone. Čia sergamumas siekia 1170,6 atvejų 100 tūkst. gyventojų, Pakruojo – 1059,6 atv., Šiaulių rajono – 931,3 atv., Kelmės – 668,7, Radviliškio rajone – 656,5 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų.

Lyginant sergamumą Lietuvoje, Šiaulių miesto savivaldybė yra trečioje vietoje po Klaipėdos miesto ir Klaipėdos rajono. Tarp didžiųjų Lietuvos miestų Šiaulių miesto savivaldybė užima antrąją vietą po Klaipėdos.

Atvejų skaičius auga

NVSC Šiaulių departamento duomenimis, praėjusią savaitę registruoti 8 įvežtiniai atvejai: 2 – iš Egipto, 1 – iš Suomijos, 3 – iš Ispanijos, po vieną iš Ukrainos ir Turkijos.

Apžvelgiant užsikrėtimo aplinkybes, vyrauja atvejai, kai asmuo nežino, kur užsikrėtė – 38,86 proc., Antrąją vietą užima užsikrėtimai šeimose – 34 proc. Padaugėjo užsikrėtimų darbe – 7,99 proc. 12,7 proc. sergančiųjų nurodo, kad užsikrėtė ugdymo įstaigoje.

S. Abromavičienės teigimu, šiuo metu Šiaulių regione registruojami 138 aktyvūs protrūkiai. Daugiau nei pusė jų (78) – užfiksuota praėjusią savaitę. 74 procentai visų atvejų, susiję su ugdymo įstaigomis, 6 proc. – su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis, 8 proc. – su gamybos sfera.

„Kadangi situacija regione labai rimta, raginame visus gyventojus atsisakyti nebūtinų viešnagių, stengtis kuo mažiau turėti artimų kontaktų. Segantys asmenys negali eiti į kolektyvus, izoliuotis namuose, vengti artimo kontakto. Asmenims, turintiems imunitetą, reikėtų sekti savo sveikatą, reaguoti į bet kurį simptomą, ypač tokį, kuris susijęs su ūmių viršutinių takų ligomis“, – teigė S. Abromavičienė.

Ji pabrėžė, kad nerimą kelia ir šiuo sudėtingu periodu vykstantys renginiai. „Specialistai atliko patikrinimą savaitgaliuose vykusiuose dviejuose renginiuose. Esant tokiam sergamumui, reikėtų gerai pasvarstyti, ar reikia vykti į tokius renginius. Nepaisant to, kad jie nėra uždrausti. Organizatorių prašome užtikrinti visas saugumo organizavimo priemones“, – sakė NVSC Šiaulių departamento vadovė.

Ligoninė laukia pacientų antplūdžio

Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovės Česlovos Špūrienės teigimu, šiuo metu ligoninėje gydomi 106 pacientai, 20 iš jų – reanimacijoje. Tarp sergančių – ir gimdyvė su naujagime.

Praėjusį savaitgalį į ligoninę atvežtas 61 pacientas, iš jų 17 hospitalizuota. Kiti išleisti arba į atramines ligonines, arba išvyko gydytis į namus.

Per praėjusį savaitgalį reanimacijoje mirė 9 pacientai. Jų amžius svyruoja nuo 58 iki 78 metų. Iš jų tik vienas buvo pasiskiepijęs. Iš viso per tris pastarąsias dienas ligoninėje nuo COVID-19 mirė 13 pacientų.

„Naujienos nėra džiuginančios. Prasiplėtėme Reanimacijos skyrių laukdami pacientų antplūdžio. Rezervo kol kas turime, bet darbuotojai jau yra pervargę. Kol kas išlaikome tą patį lygį, bet neatmetame galimybės, kad gali tekti mažinti apimtis. “, – teigė Č. Špūrienė.

Vakcinavimo centro nebeliks

Šiaulių miesto savivaldybės Viktorijos Palčiauskienės teigimu, šiuo metu Šiaulių mieste paskiepyta 61,9 proc. visų gyventojų.

Šio mėnesio pabaigoje Šiaulių mieste neliks Vakcinavimo centro. Jau dabar čia skiepijama tik antrąja doze, arba tik vienadoze „Janssen“ vakcina.

Nuo lapkričio 3 dienos bus galima pasiskiepyti visose asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Taip pat bus galima pasiskiepyti ir prie turgaus esančioje „Gintarinėje“ vaistinėje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite