Angle down Atgal

Šiaulių miestas pagal sergamumo koronavirusu rodiklį – trečias Lietuvoje

Šiaulių mieste sergamumas koronavirusu toliau auga. Per savaitę, pasak specialistų, situacija pablogėjo. Šiaulių miesto savivaldybė priskirta prie didelės rizikos savivaldybių.

Pirmadienio ryto duomenimis, Šiaulių mieste sergamumo rodiklis 100 tūkstančių gyventojų siekia 49,3. Tai reiškia, kad esame trečia savivaldybė šalyje pagal sergamumą koronavirusu, Šiaulius lenkia tik Tauragė ir Švenčionys. Tuo tarpu bendras šalies sergamumo rodiklis yra 16,5.

Daugiausiai naujų koronaviruso atvejų praėjusią savaitę nustatyta siuvimo įmonėje „Interscalit“. Užfiksuotas ir naujas židinys prekybos centre TAU, jis siejamas su privačia šeimos švente.

Tarp visų praėjusią savaitę nustatytų naujų atvejų – 3 vaikai. Užsikrėtė Jovaro progimnazijos, Vinco Kudirkos progimnazijos bei Romuvos progimnazijos mokiniai. Mokyklos ugdymo procesą organizuoja besilaikydamos visų saugumo reikalavimų.

Baiminantis koronaviruso išplitimo švietimo bendruomenėje, praėjusią savaitę greitaisiais testais buvo patikrinti 5 miesto švietimo įstaigų darbuotojai, iš viso atliktas 221 testas. 4 iš jų buvo teigiami. Tačiau atlikus tyrimą mobiliajame punkte paaiškėjo, kad visų 4 amenų rezultatai neigiami, jiems leista grįžti į darbą.

Šiaulių miesto savivaldybės Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė sako, kad praėjusią savaitę fiksuotos gerokai išaugusios mobilijo koronaviruso patikros punkto apimtys. Jei vasarą per savaitę būdavo atliekama kiek daugiau nei 200 testų, tai praėjusią šis skaičius išaugo iki 480. Taip pat didėja ir Karščiavimo klinikos darbo apimtys.

„Verslo įmonės konsultuojasi su Sveikatos centru. Tikrai yra didelis nerimas tam tikruose sektoriuose“, – neslepia V. Palčiauskienė.

Praėjusią parą Šiaulių apskrityje nustatyti 7 nauji susirgimo koronavirusu atvejai.

Du iš jų susiję su siuvimo įmone „Interscalit“. Susirgo vienas darbuotojas ir vieno iš jų šeimos narys. Šiame židinyje – jau 39 ligos atvejai.

 

 

comment Skaitytojų komentarai (3)

Taip pat skaitykite