Angle down Atgal

Šiaulių meras susitiko su NATO pajėgų integravimo vieneto grupės vadu

NATO pajėgų integravimo vieneto grupės vadas, pulkininkas Jakobas Larsenas Šiauliuose surengė susitikimą su miesto meru Artūru Visocku, Ispanijos ir Jungtinės Karalystės karinių oro pajėgų kontingentų vadais, pulkininku leitenantu Jesus Gutierrez Gallego ir pulkininku leitenantu Stu Gwinnutt, bei Šiaulių aviacijos bazės štabo viršininku majoru Aleksiejumi Bojeviku.

Susitikimo metu buvo aptarti jau daugiau nei 15 metų trunkančio bendradarbiavimo tarp Šiaulių miesto ir NATO rezultatai bei sėkmingos tolesnės partnerystės perspektyvos. Ypatingai daug dėmesio buvo skirta NATO oro policijos misijos sąveikai su Šiaulių bendruomene ir savivaldos institucijomis. Meras pasidžiaugė, jog NATO kariai ne tik užtikrina miesto, valstybės ir viso Baltijos regiono saugumą, bet ir prisideda prie Šiaulių bendruomenės stiprinimo: remia globos namus, bendradarbiauja su vietinėmis mokyklomis ir dalyvauja sporto bei kultūros renginiuose.

Susitikimo dalyviai taip pat išreiškė viltį, jog ateityje bendradarbiavimas tarp Saulės miesto ir NATO tik stiprės, o kartu įveikti sunkumai dar labiau užgrūdins. „Pasaulis nuolatos keičiasi ir mes privalome prie to prisitaikyti. Vis dėlto, tikiuosi, kad vienas dalykas išliks nepakitęs – mūsų bendras įsipareigojimas padėti vienas kitam sunkumų ir negandų akivaizdoje“, – baigiantis susitikimui ir apsikeitus atminimo dovanomis kalbėjo Šiaulių miesto meras Artūras Visockas.

Šiuo metu Šiauliuose yra dislokuota 160 karių iš Jungtinės Karalystės bei 3 naikintuvai „Eurofighter Typhoon“ ir 150 karių iš Ispanijos bei 6 naikintuvai „F18“. Ispanijos kariams tai jau 5-oji NATO oro policijos misija Šiaulių mieste, o Jungtinės Karalystė kariams – 3-ioji.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite