Angle down Atgal

Šiaulių ligoninė po truputį grįžta į įprastas vėžes – vėl teikiamos konsultacinės paslaugos

Vakar vykusioje tradicinėje spaudos konferencijoje, kur apžvelgiamos miesto savaitės aktualijos, Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika pratęsė ilgalaikių investicijų ekonomikos skatinimui plano temą, informuodamas, kad, nors laiko buvo labai nedaug, buvo parengtas projektas, kuriuo siekiama skaitmenizuoti ligoninės paslaugas ir vidinius procesus, apjungiant personalą, pacientus, paslaugų teikimo organizavimą, pacientų judėjimo stebėjimą ir panašiai.

R. Mažeika padėkojo Šiaulių miesto merui bei Tarybai už skirtas lėšas (50 000 eur), kuriomis bus padengta dalis išlaidų. Jis taip pat paminėjo, jog ligoninė turi planą įamžinti COVID-19 epidemiją, tinkamai pasirengus idėja bus pristatyta visuomenei.

Praeitą savaitę laboratorija pasiekė naują savo rekordą: per parą buvo ištirta daugiau, nei 1000 ėminių. Džiugu, jog didžioji dalis jų buvo neigiami. Praeitą penktadienį buvo nustatytas vienas teigiamas atvejis Šiaulių mieste, jis įvežtinis – nustatytas iš Rusijos atvykusiam vairuotojui. Asmuo izoliuotas, situacija stebima.

Ligoninė po truputį grįžta į įprastas vėžes – vėl teikiamos konsultacinės paslaugos. Dėl karantino buvo atšaukta apie 12 tūkstančių konsultacijų, dabar su šiais asmenimis susisiekiama, teiraujamasi dėl konsultacijos laiko perkėlimo. Apie 70 procentų pacientų konsultacijų atsisako, taip atsiveria galimybės užregistruoti dabar konsultacijų pageidaujančius asmenis.

Ligoninė aktyviai vykdo įvairius projektus. Ateityje laukia daugiau džiugių naujienų: bus atliekami Vaikų ligų skyriaus ir konsultacinės poliklinikos remonto darbai, pagerės sąlygos gydyti mažuosius pacientus. Bus išplėstas ir infekcinių ligų skyrius (prie dabar esančių 15 vietų prisidės dar 30), jame planuojama atlikti kapitalinį remontą – praeitą savaitę pasirašyta sutartis su Sveikatos apsaugos ministerija, šiais metais darbams skirta 370 000 eurų.

Šiaulių centro poliklinikos direktorius Mindaugas Maželis informavo, jog šią savaitę pereita į antrą paslaugų teikimo atvėrimo etapą – ligonius jau priima akių gydytojas, neurologas, reabilitacijos centras ir keli kiti padaliniai. Skiepų kabinetas veikia visu pajėgumu, karščiavimo klinika, aptarnaujanti ir 5 aplinkinius rajonus, per dieną priima 5-8 pacientus. Išlaikytos senjorų valandos (7:30-11:00), kuomet priimami tik šie rizikos grupės asmenys. Apibendrinant galima teigti, jog paslaugų teikimo intensyvumas didėja, naujai iškylančių didelių sunkumų nėra. Centro poliklinikoje taip pat aktyviai vykdomi įvairūs projektai, šiuo metu tokių yra keturi.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite