Angle down Atgal

Šiaulių ligoninė neigia žiniasklaidos informaciją dėl neteisėtai nutekinto medikų laiško

 Respublikinė Šiaulių ligoninė neigia žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl neteisėtai nutekinto medikų laiško.

Ketvirtadienį naujienų portalas lrytas.lt pranešė, kad apie problemas ligoninėje prabilusių kardiologų laiškas atsidūrė apskųsto padalinio vadovo rankose, nors buvo adresuotas Respublikinės Šiaulių ligoninės laikinajai administratorei Česlovai Špūrienei bei sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio sudarytai Pokyčių inicijavimo grupei.

„Pasak šaltinių, pykčio neslėpęs padalinio vadovas nedviprasmiškai užsiminė, kad pasirašiusieji sulauks atsako ir jis „nebebūsiantis geras“. „Lietuvos rytui“ atviravę medikai sakė, kad trečiadienį juos jau imta po vieną kviestis „ant kilimėlio“. Slaugytojoms pasiūlytos dvi išeitys – keltis į kitą skyrių arba palikti darbovietę“, – rašoma publikacijoje.

Anot portalo, medikų laiške pažymėta pagrindinė priežastis, dėl kurios ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui trūksta specialistų, o teikiamos paslaugos tampa sunkiau prieinamos: „Priešiškai veikiama daugumos gydytojų atžvilgiu, ypač tų, kurie išsako ir gina savo nuomonę dėl darbo organizavimo.“ 

Tuo tarpu Respublikinė Šiaulių ligoninė tvirtina, kad straipsnyje minimas laiškas „nebuvo asmeninis ir adresuotas tik laikinai Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovei Č. Špūrienei“.

„Tarnybinį raštą, Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojai pateikė oficialiai jį užregistruodami 2021 m. birželio 4 d. ligoninės Dokumentų valdymo ir klientų aptarnavimo skyriuje“, – nurodoma gydymo įstaigos pranešime.

Kad laiško nutekinimo faktas yra klaidinanti informacija, BNS teigė ir Sveikatos apsaugos ministerija.

„Tarnybinis raštas buvo kraujagyslių centro darbuotojų  pateiktas kanceliarijai registruoti. Darbuotojai žino, kad dokumentų valdymo sistemoje esantys dokumentai yra prieinami ligoninės darbuotojams“, – sakė sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta.

Pasak ligoninės, administracija, į pateiktą raštą ir jame išdėstytus teiginius, lūkesčius bei problemas reagavo operatyviai – praėjusį ketvirtadienį sukviestas Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojų susirinkimas, kuriame dalyvavo administracijos atstovai, Širdies ir kraujagyslių centro vadovė ir centro darbuotojai.

„Susirinkime dalyvavusių darbuotojų buvo paprašyta pasisakyti ir pareikšti savo nuomonę apie rašte išdėstytus teiginius. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad darbuotojai susirinkimo metu dalyvavo ne itin aktyviai, buvo pasyvūs“, – nurodo Šiaulių ligoninė.

Gydymo įstaigos teigimu, pagrindiniai rašte išsakyti teiginiai, susiję su neetiškais pasisakymais ir darbuotojų darbo grafikų sudarymo problemomis. Susirinkime nutarta, kad darbinėje aplinkoje neturi būti vartojami žodžiai, frazės, kurios gali žeisti kolegas, sukuria spaudimo, bauginimo jausmą.

Taip pat nutarta tris mėnesius kontroliuoti Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojų darbo grafikų sudarymo atitikimą pagal Darbo kodekse numatytą tvarką.

„Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojams sudaromi grafikų projektai bus apsvarstomi kartu dalyvaujant raštą pasirašiusiems darbuotojų atstovams, laikinai Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovei Č. Špūrienei, Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus ir Teisės skyriaus atstovams“, – nurodė ligoninė.

Daugiau darbuotojų – nenušalinta

Gegužės pabaigoje prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo Šiaulių medikės privedimo prie savižudybės ir dokumentų klastojimo.

Respublikinėje Šiaulių ligoninėse dirbusi jauna medikė gegužės viduryje nusižudė. Anot žiniasklaidos, tragedija galėjo įvykti dėl mobingo darbo vietoje.

Gydymo įstaigos atstovų teigimu, Anesteziologijos ir intensyvios terapijos centre nuo 2014 metų rugpjūčio dirbusi anesteziologė-reanimatologė buvo atleista iš darbo dėl šiurkštaus pažeidimo gegužės 6 dieną.

Po incidento A. Dulkys ministerijoje subūrė Pokyčių inicijavimo grupę, kuri rugpjūčio 1-osios turi parengti siūlymus, „kokiose srityse ir kokie veiksmai turi būti atlikti, siekiant užtikrinti saugią darbo aplinką bei darbuotojų psichologinę gerovę“.

Be kita ko, ministras nuo pareigų nušalino Šiaulių ligoninės vadovą Remigijų Mažeiką. Tyrimą dėl galbūt padaryto darbo pareigų pažeidimo pavesta tirti specialiai tam sudarytai ministerijos komisijai, jai vadovauja ministerijos patarėja Eglė Butkevičienė. Sudaryta komisija tyrimo išvadą A. Dulkiui turi pateikti ne vėliau kaip iki birželio 23 dienos.

Tuomet ministras teigė, kad dėl kitų darbuotojų nušalinimo sprendimą galėtų priimti paskirta laikinoji ligoninės vadovė, tačiau gegužės pabaigoje Č. Špūrienė žurnalistams sakė, kad daugiau darbuotojų kol kas nėra nušalinta.

„Situacija yra sudėtinga. Skuboti sprendimai, manyčiau, nėra tinkamas būdas. (...) Dar mažai laiko, kad priimtume sprendimus“, – aiškino laikinoji vadovė.

Ketvirtadienį A. Šuksta BNS teigė, kad ir šiuo metu ligoninėje daugiau nušalintų darbuotojų nėra.

„Laikinoji administratorė nėra nušalinusi ligoninės vadovų“, – sakė ministro patarėja.

Pasak jos, Respublikinė Šiaulių ligoninė susiduria su personalo valdymo, procesų organizavimų, administravimo sunkumais, prastu psichologiniu klimatu, konfliktų gausa, todėl esant tokiai situacijai „vadovų nušalinimas nebūtų efektyviausia priemonė ligoninės problemoms spręsti“.

Pridedamas RŠL pranešimas spaudai:

VšĮ Respublikinės Šiaulių ligoninės pranešimas spaudai

Birželio 17 d. rytą naujienų portale lrytas.lt pasirodė straipsnis, visuomenę klaidinančiu pavadinimu ir turiniu apie situaciją Respublikinėje Šiaulių ligoninėje. Tekste pristatoma informacija, kad Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro gydytojai ir slaugytojai persekiojami,o jų laiško turinys buvo neva neteisėtai nutekintas. Šia tematika naujienų lrytas.ltportalo žurnalisto klausimai Respublikinės Šiaulių ligoninės viešųjų ryšių specialistei buvo pateikti birželio 16 d. rytą.

Atkreipiame dėmesį, kad į straipsnio autoriaus užduotus klausimus buvo atsakyta tą pačią dieną išsamiai pakomentuojant šį atvejį, įvykių fabulą, Respublikinės Šiaulių ligoninės administracijos reakciją ir priimtus sprendimus reaguojant į oficialiai užregistruotame rašte išsakytus darbuotojų teiginius. Tačiau birželio 17 d. publikacijojenaujienų portale lrytas.lt ir laikraštyje pateiktame straipsnio turinyjeRespublikinės Šiaulių ligoninėsviešųjų ryšių specialistės pateiktų patikslinimų nebuvo. Šia medžiaga minimas straipsnis papildytas tik po beveik 2 valandų nuo publikavimo pradžios.

Siekdami patikslintinaujienų portale lrytas.ltpateikiamą informaciją apie atvejį norime akcentuoti, kad straipsnyje minimas laiškas nebuvo asmeninis ir adresuotas tik laikinai Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovei Č. Špūrienei. Tarnybinį raštą, Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojaipateikė oficialiai jį užregistruodami2021 m. birželio 4 d. ligoninės Dokumentų valdymo ir klientų aptarnavimo skyriuje.

Respublikinės Šiaulių ligoninės administracija, į pateiktą raštą ir jame išdėstytus teiginius, lūkesčius, išdėstytas problemas reagavo operatyviai– 2021 m. birželio 10 d. sukviestas Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojų susirinkimas. Tam, kad visa situacija būtų išsamiai aptarta, o išsakyti savo poziciją, nuomonę, lūkesčius turėtų kiekvienas darbuotojas. Susirinkime dalyvavo administracijos atstovai, Širdies ir kraujagyslių centro vadovė ir centro darbuotojai.

Susirinkime dalyvavusių darbuotojų buvo paprašyta pasisakyti ir pareikšti savo nuomonę apie rašte išdėstytus teiginius. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad darbuotojai susirinkimo metu dalyvavo ne itin aktyviai, buvo pasyvūs.

Pagrindiniai rašte išsakyti teiginiai, susiję su neetiškais pasisakymais ir darbuotojų darbo grafikų sudarymo problemomis. Susirinkime nutarta, kad darbinėje aplinkoje neturi būti vartojami žodžiai, frazės, kurios gali žeisti kolegas, sukuria spaudimo, bauginimo jausmą. Taip pat nutarta tris mėnesius kontroliuoti Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojų darbo grafikų sudarymo atitikimą pagal LR darbo kodekse numatytą tvarką. Širdies ir kraujagyslių centro darbuotojams sudaromi grafikų projektai bus apsvarstomi kartu dalyvaujant raštą pasirašiusiems darbuotojų atstovams, laikinai Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovei Č. Špūrienei, Žmogiškųjų išteklių valdymo skyriaus ir Teisės skyriaus atstovams.

Viešosios informacijos rengėjai neturėtų skelbti nepagrįstų, nepatikrintų, faktais neparemtų naujienų, aktualijų, informacijos ir kaltinimų. Visuomenei pateikiamos informacijos turiniui svarbus objektyvumo kriterijus, kas ir yra akcentuojama Lietuvos Respublikos Visuomenės informavimo įstatyme.

Parengta pagal BNS ir RŠL pranešimą

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite