Šiaulių gatvėse priminimas paspirtukų vairuotojams

Šiauliai
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Šiais metais vėl grįžta akcija skirta edukuoti paspirtukų naudojus. Važiavimo ir parkavimo taisykles primenanti akcija, kurios sklaida numatyta interneto erdvėje ir lauko reklamose, plečia savo lokaciją – netrukus gatvėse ją išvys ne tik sostinės, bet ir Šiaulių, Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio gyventojai.

Siekia edukuoti paspirtukų bendruomenę

„Mikromobilumo paslaugos Lietuvoje sparčiai pildo mėgėjų gretas. Vis dėlto, kalbant apie paspirtukus, nemaža vartotojų dalis pamiršta, jog naudojantis šia priemone būtina vadovautis KET bei bendrosiomis atsakingo elgesio taisyklėmis. Tai liudija ir mūsų klientai ar tiesiog pareigingi miestiečiai, pranešantys „Bolt“ apie netvarkingai parkuojamus ar ne vietoje paliekamus elektrinius paspirtukus. Būtent jų atsiųsti vaizdai įkvėpė šių metų vizualinę kampanijos liniją“, – pasakoja „Bolt“ vadovas Lietuvoje A. Pacevičius.

Nors reklaminis šūkis, anot jo, gana provokatyvus, jis perduoda tiesioginę mintį – nepalikti paspirtukų skersai kelio, nekliudyti eismo bei paisyti taisyklių. Tikimasi, kad įvairiais kanalais pasiekiama reklama padės kiekvienam atpažinti save tam tikrose situacijose bei sužadins sąmoningumą. Šiemet prie kampanijos jungiasi ir žymūs šalies nuomonės formuotojai, kurie siekia pagerinti paspirtukų važiavimo patirtį Lietuvoje.

Informacija aktuali ir šiauliečiams

Šiais metais akciją nuspręsta įgyvendinti ne tik Vilniuje, bet ir kituose šalies miestuose, kuriuose „Bolt“ teikia mikromobilumo paslaugas. Nuo šios savaitės lauko reklamas su skambiu šūkiu „Nedėk skerso“ galima išvysti ir Šiaulių mieste.

Pasak Šiaulių mero patarėjo Justino Švėgdžos, iniciatyva turėtų paskatinti paspirtukų mėgėjus apmąstyti savo veiksmus ir prisiimti atsakomybę ne tik riedant miesto gatvėmis, bet ir parkuojant šią žaliąją transporto priemonę.

„Džiaugiamės, kad Šiauliuose žmonės vis dažniau renkasi aplinkai draugiškus paspirtukus. Vis dėlto pasitaiko įvairių situacijų, kai į pasivažinėjimą žiūrima kiek pro pirštus: važiuojantieji vairuoja neatsakingai, paspirtukai paliekami gėlynuose, stotelėse, užstatant praėjimą pėstiesiems ir panašiai. Tikiu, kad ši iniciatyva atkreips visuomenės dėmesį ir pakeis jų nuostatas. Šiaulių miesto savivaldybė taip pat yra suinteresuota edukuoti gyventojus“, – sako J. Švėgžda.

Primena vadovautis ir KET, ir bendrosiomis taisyklėmis

Paspirtukų populiarumo šuolį pastaraisiais metais mato ir šalies policija. Pasak atstovų, nesilaikant KET taisyklių riedant ar paliekant paspirtukus netvarkingai, didėja priešprieša tarp šios skirtingų kategorijų eismo dalyvių bei pėsčiųjų. 

„Konstatuotina, kad daugelis elektrinių paspirtukų vairuotojų yra tikrai nedrausmingi, ignoruoja taisykles. Jų dalyvavimą eisme, kaip ir visą eismo keliais tvarką, Lietuvoje nustato KET ir LR saugaus eismo automobilių keliais įstatymas. Žinoma, svarbus ne tik važiavimas, bet ir parkavimas. Elektrinis paspirtukas turi būti statomas tinkamai, kad netrukdytų kitiems eismo dalyviams, t. y. tiek kitoms transporto priemonėms, tiek pėstiesiems“, – sako Lietuvos kelių policijos tarnybos Administracinės veiklos ir eismo priežiūros skyriaus viršininkė Laura Salokaitė.

Edukuodami visuomenę, „Bolt“ savo tinklaraštyje taip pat parengė išsamią atmintinę, kurioje pateikiami praktiški patarimai pradedantiems ar jau pažengusiems paspirtukų mėgėjams. Be to, visos taisyklės yra pristatomos ir „Bolt“ programėlėje.