Angle down Atgal

Šiaulių eismo specialistų (ne)kompetencija pribloškia: nurodyta rėžtis į medį

Tai Etaplius.lt skaitytojo nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako.

Šiauliai kartais pavadinami dviračių miestu. Sunku suprasti, kodėl. Galbūt dėl nuo seno čia veikiančios dviračių gamyklos, nes šiame mieste nepastebėjau jokios tinkamos dviračių eismo infrastruktūros.

Šiaip ji galėtų atsirasti. Nes susidaro įspūdis, kad yra to norinčių. Yra netgi bandymų tokią kurti, tik jie (kaip čia gražiau pasakius...) nelabai sėkmingi. Vienas naujesnių – vadinamosios dviračių juostos Tilžės gatvės atkarpoje nuo Aušros al. iki Vytauto g. Ši naujai įrengta eismo infrastruktūra turi įvairių trūkumų, bet vienas ypač įdomus.

Kaip žinoma, dviratininkai yra viena iš eismo dalyvių grupių, kuriems privaloma laikytis nustatytų eismo taisyklių. Bet eismo taisyklių laikymasis Šiauliuose gali prastai baigtis. Tų, kurie autobusų ir automobilių spaudžiami įveikia tvoromis ir įvairios paskirties basliais apsmaigstytą minėtą dviračių juostos parodiją, jos pabaigoje (važiuojant pietvakarių kryptimi) laukia gautinis išbandymas. Mat dviračių juosta netikėtai baigiasi. Apie faktinę dviračių juostos pabaigą šioje intensyvaus eismo gatvėje nėra jokios informacijos: nei kelio ženklų, nei kokios kitos. Ją žymi tik priekyje išvystamas didžiulis medis. Ką tada dviratininkui daryti? Gal jau metas sukti kur nors į šoną? Juolab kad yra ir užvažiavimas ant šaligatvio padarytas.

Ne! „Teisingą“ atsakymą pateikia horizontalusis dangos ženklinimas: važiuoti tiesiai! Tiesiai kur? Tiesiai į medį. Va taip va.

comment Skaitytojų komentarai (8)

Taip pat skaitykite