Angle down Atgal

Šiaulių apskrityje ženkliai sumažėjo sergančiųjų peršalimo ligomis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad ser­ga­mu­mas gri­pu ir ūmio­mis vir­šu­ti­nių kvė­pa­vi­mo ta­kų in­fek­ci­jo­mis (ŪVK­TI) Šiaulių apskrityje ženkliai sumažėjo.

Viena iš galimų priežasčių, kodėl pastarąsias dvi savaites nukrito sergamumo rodikliai - mokinių atostogos. Dalis susirgusių vaikų greičiausiai į medikus nesikreipė ir gydėsi namuose.

Apibendrinus praėjusios 52-osios savaitės (gruodžio 25–31 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 50,1 iki 34,3 atv. / 10 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI išlieka Šiaulių mieste, mažiausias – Šiaulių rajone (žr. lentelę). Palyginus su 51-osios savaitės (gruodžio 18–24 d.) duomenimis, sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo visose Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose.

Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI, daugiausia serga vaikai (64,9 proc.). Gripas kliniškai diagnozuotas 5 Šiaulių miesto ir 1 Radviliškio rajono gyventojui.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo didesnis ir siekė 57,1 atv. / 10 tūkst. gyventojų per savaitę, gripu sirgo 66 asmenys.

Administracinė teritorija

Gripo atv.sk.

Gripo ir ŪVKTI atv. sk.

Rodiklis,

atv./10.000 gyventojų

Šiaulių miestas

5

612

66,8

Šiaulių rajonas

0

37

8,9

Akmenės rajonas

0

27

13,6

Joniškio rajonas

0

34

15,5

Kelmės rajonas

0

77

28,4

Pakruojo rajonas

0

39

19,7

Radviliškio rajonas

1

91

24,9

Šiaulių apskritis

6

917

34,3

Šiaulių NVSC departamentas informuoja, kad gripo virusas jau cirkuliuoja Lietuvoje. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, praėjusių metų 51-ąją kalendorinę metų savaitę keturiems asmenims (Kauno, Panevėžio ir Šiaulių apskrityse) laboratoriniais tyrimais buvo patvirtinti B tipo gripo virusai.

NVSC Šiaulių departamentas taip pat primena, kad viena dažniausių gripo komplikacijų – pneumonija. Tai bakterinės kilmės plaučių uždegimas, kurį dažniausiai sukelia S. pneumoniae bakterijos. Asmenys, priklausantys rizikos grupėms, nuo pneumokokinės infekcijos gali pasiskiepyti nemokamai, o kiti tai gali padaryti savo arba darbdavio lėšomis. Atkreipiame dėmesį, kad pneumokokine vakcina galima pasiskiepyti kartu skiepijantis nuo gripo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite