Angle down Atgal

Šiaulių apskrityje sergamumas gripu ir peršalimo ligomis išlieka nepakitęs

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (toliau – NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad šių metų 41-osios savaitės (spalio 9-15 d.) duomenimis, Šiaulių apskrityje sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) išliko nepakitęs: dominuoja ŪVKTI, registruojami pavieniai gripo atvejai.

Bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis, kaip ir praėjusią savaitę, siekia 49,2 atv. 10 000 gyventojų. Didžiausias sergamumas ŪVKTI registruotas Šiaulių mieste, mažiausias – Šiaulių rajone (žr. lentelę). Didžiąją dalį (75,2 proc.) iš visų susirgusiųjų ŪVKTI sudaro vaikai. Gripas kliniškai diagnozuotas tik dviems Šiaulių apskrities gyventojams. Hospitalizuotų dėl gripo Šiaulių apskrities ligoninėse nebuvo.

lentelė. Sergamumas gripu ir ŪVKTI 41 sav. (spalio 9-15 d.)

Gripo atv.sk.,

iš viso

Gripo ir ŪVKTI atv.sk.,

iš viso

Rodiklis

atv./10.000

gyventojų

Šiaulių m.

0

762

75,7

Šiaulių r.

0

81

19,6

Akmenės r.

1

77

38,7

Joniškio r.

0

115

52,4

Kelmės r.

1

103

37,9

Pakruojo r.

0

69

34,8

Radviliškio r.

0

108

29,6

Šiaulių apsk.

2

1315

49,2

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo nežymiai mažesnis ir siekė 44,4 atv. 10 000 gyventojų per savaitę.

NVSC Šiaulių departamentas vadovaujantis Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis informuoja, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos (toliau – ASPĮ) negavusios viso užsakyto sezoninio gripo vakcinos kiekio, skirto rizikos grupių skiepijimui, vakcina bus aprūpintos šią savaitę. Primename, kad valstybės lėšomis kompensuojama sezoninio gripo vakcina (nemokamai) skiepijami šioms rizikos grupėms priklausantys asmenys: nėščiosios, 65 m. ir vyresni asmenys, visi asmenys, sergantys lėtinėmis ligomis, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai. Gyventojai, nepatenkantys į rizikos grupes ASPĮ turi galimybę pasiskiepyti mokama sezoninio gripo vakcina – savo lėšomis. Visi asmenys, norintys pasiskiepyti, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Įsibėgėjant gripo sezonui rekomenduojama nepamiršti ir nespecifinių gripo ir ŪVKTI profilaktinių priemonių:

  • saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiaisiais asmenimis;
  • tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20-30 sekundžių;
  • laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas;
  • stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis;
  • dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas;
  • susirgus likti namuose – neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite