Angle down Atgal

Šiaulių apskrityje padidėjo sergamumas gripu ir peršalimo ligomis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas informuoja, kad Šiaulių apskrityje padidėjo sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis

43-osios metų savaitės (spalio 23–29 d.) duomenis, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodiklis per savaitę padidėjo nuo 41,4 iki 46,9 atv./10 tūkst. gyventojų. Didžiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis registruotas Šiaulių mieste, mažiausias – Šiaulių rajone (žr. lentelę). Iš visų susirgusiųjų ŪVKTI, daugiausia serga vaikai (74,5 proc.). Gripu susirgo du Kelmės rajono gyventojai ir 1 Šiaulių miesto gyventojas. Šiaulių apskrities ligoninėse dėl gripo hospitalizuotų asmenų nebuvo.

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau – ŪVKTI) rodiklis buvo nežymiai mažesnis ir siekė 44,7 atv./10 tūkst. gyventojų per savaitę, susirgusiųjų gripu registruota nebuvo.

Lentelė. Sergamumas gripu ir ŪVKTI Šiaulių apskrities administracinėse teritorijose 43 sav. (spalio 23–29 d.)

Administracinė teritorija

Gripo atv.sk.

Gripo ir ŪVKTI atv. sk.

Rodiklis, atv./10.000 gyventojų

Šiaulių miestas

1

699

69,4

Šiaulių rajonas

0

71

17,2

Akmenės rajonas

0

71

35,7

Joniškio rajonas

0

111

50,6

Kelmės rajonas

2

84

30,9

Pakruojo rajonas

0

86

43,3

Radviliškio rajonas

0

131

35,9

Šiaulių apskritis

3

1253

46,9

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamentas informuoja, kad šių metų spalio 25 d. pradėtas 2017–2018 metų gripo sezonui skirtos vakcinos ,,Influvac“ likučio pristatymas į Šiaulių administracinės teritorijos asmens sveikatos priežiūros įstaigas, todėl visi norintys pasiskiepyti turi kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Primename, kad gripo rizikos grupėms priklausantys asmenys (nėščiosios, 65 m. ir vyresni asmenys, visi asmenys sergantys lėtinėmis ligomis, asmenys gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose bei sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai) skiepijami nemokamai.

Gyventojai, nepatekę į gripo rizikos grupes, turi galimybę pasiskiepyti mokama sezoninio gripo vakcina (savo lėšomis). Pasiskiepijus imuninis atsakas susiformuoja maždaug po dviejų savaičių. Šiuo metu, kol dar nėra suaktyvėjusi gripo virusų cirkuliacija aplinkoje, tinkamiausias laikas skiepytis.

Siekiant apsisaugoti nuo gripo, rekomenduojama:

● saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiaisiais asmenimis;

● tinkamai ir dažnai plauti rankas – po tekančiu vandeniu, su muilu, ne trumpiau kaip 20–30 sekundžių;

● laikytis kosėjimo ir čiaudėjimo rekomendacijų – prisidengti nosį ir burną vienkartine nosinaite, nosinaitę nedelsiant išmesti bei nusiplauti rankas;

● stengtis neliesti akių, nosies ir burnos, ypač neplautomis rankomis;

● dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas;

● susirgus likti namuose, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite