Angle down Atgal

Šiaulių apskrityje dominuoja peršalimo ligos

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamentas (NVSC Šiaulių departamentas) informuoja, kad sergančiųjų gripu ir peršalimo ligomis Šiaulių apskrityje mažėja.

Dominuoja peršalimo ligos

Šiaulių apskrityje dominuoja peršalimo ligos. Registruojami pavieniai gripo atvejai (1 atv. Šiaulių mieste ir 2 atv. Kelmės rajone).

Sergamumas peršalimo ligomis išlieka nedidelis Akmenės, Pakruojo, Šiaulių, Joniškio ir Radviliškio rajonuose. Šiaulių mieste sergamumas peršalimo ligomis vis dar išlieka aukštas (sergamumo rodiklis siekia 89,5 atv. /10 tūkst. gyv.), kai bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis yra daug mažesnis (52,1 atv. /10 tūkst. gyv.).

Daugiausia serga vaikai

Lyginat su prieš tai buvusia savaite, Šiaulių apskrityje sergančiųjų peršalimo ligomis sumažėjo nuo 1 423 iki 1 378 atvejų. Daugiausiai peršalimo atvejų registruojama Šiaulių mieste (899 atv.) ir Radviliškio rajone (191 atv.). 64,8 proc. iš visų susirgusiųjų sudarė vaikai.

Sergamumas praėjusį gripo sezoną

Praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, bendras Šiaulių apskrities sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis buvo mažesnis: siekė 41,5 atv. / 10 tūkst. gyventojų per savaitę, gripu sirgo 15 asmenų.

Šiaulių mieste sergamumo gripu ir peršalimo ligomis rodiklis taip pat buvo mažesnis: 67,5 atv. / 10 tūkst. gyventojų per savaitę, gripu sirgo 10 Šiaulių miesto gyventojų.

Rizika susirgti vis dar išlieka

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis mažėja, tačiau kol virusai cirkuliuoja aplinkoje, rizika susirgti išlieka. NVSC Šiaulių departamentas primena, kad siekiant nesusirgti svarbu: saugotis peršalimo bei vengti kontakto su sergančiaisiais asmenimis, kuo dažniau plauti rankas, dažnai vėdinti ir valyti drėgnu būdu patalpas, pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą, susirgus likti namuose – neiti į darbą, neleisti sergančių vaikų į kolektyvus bei dėl gydymo paskyrimo kreiptis į savo šeimos gydytoją.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite