REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2017 m. Gegužės 11 d. 17:53

Triukšmas dėl dramblio į čekų cirką Šiauliuose atvedė ir aplinkosaugininkus (video)

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


2568

Nuo praėjusios savaitės nerimsta aistros dėl Šiauliuose viešinčio Čekijos cirko „Frančesko“ laikomo dramblio. Po internete pasirodžiusios vaizdo medžiagos su juo, gyvūnų teisių gynėjai ruošiasi piketams, siekia, kad Lietuvoje būtų uždrausta cirkuose naudoti laukinius gyvūnus. O konkurentai tuo tarpu kaišioja pagalius į ratus – kitam cirkui pranešus, kad čekai atsivežė dramblį ir liūtų, patikrinti, kokiomis sąlygomis laikomi šie egzotiniai gyvūnai, atvyko Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento inspektoriai.

29 m. dramblio patelei, vardu Beibi, Šiauliuose besisvečiuojančio Čekijos cirko teritorijoje per ankšta. Tai, po patikrinimo, patvirtino Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento inspektoriai. Pasak specialistų, Laukinių gyvūnų naudojimo taisyklėse nurodyta, kad dramblio laikymo vidaus patalpa turi būti ne mažesnė nei 60 m2. O šiuo atveju palapinė tesiekia 32 m2 . Aplinkosaugininkai čekų cirke apsilankė gavę kito, matyt, konkuruojančio cirko pranešimą apie čia pasirodymams naudojamus laukinius gyvūnus – dramblį ir liūtus. Pastarųjų laikymo sąlygoms inspektoriai priekaištų neturėjo. Tačiau cirkas neturėjo Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo, būtino cirko pasirodymams.

Cirko atstovams įteiktas privalomasis nurodymas įrengti drambliui reikalavimus atitinkančią 60 m2 vidaus patalpą bei ne vėliau kaip per 12 dienų Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui pateikti leidimą naudoti gyvūnus pasirodymams. Už šių reikalavimų nevykdymą cirko atstovams gresia administracinė atsakomybė. Tačiau, panašu, griežtesnių priemonių neprireiks. Cirko „Frančesko“ vadybininkė patikino, kad gyvenimo sąlygos dramblei bus gerinamos. Nors ir dabar jas stengiamasi suteikti kuo geresnes – 3,5 tonos sverianti galiūnė turi ne tik nuolat šildomą ir valomą palapinę, bet ir 225 m2 teritoriją lauke. Be to, kada tik panorėjusi yra išvedama ilgiems pasivaikščiojimams.

„Ji turi šildomą palapinę. Lauke – jos voljeras. Jei ji užsimano pasivaikščioti – pati mums parodo. Jei tik straubliu apkabina dresuotoją už rankos ar kojos, žinome, kad eisime prasimankštinti. Visuomet dresuotoją, aš pati ir dar kas nors – mažiausiai trys žmonės, kad būtų saugu – einame pasivaikščioti ten, kur dramblė nori. Tuomet ji turi visišką laisvę. Juk kad ir čia – mažiausiai 1 000 kvadratinių metrų teritorija. Galima vaikštinėti, kiek tik ji nori. O kai jai atsibosta, ji vėl parodo – apsiveja dresuotojai straubliu apie koją, ir keliaujam namo“, - pasakojo Daniela Pflegerova, cirko „Frančesko“ vadybininkė bei oro akrobatė.

Nors kol kas Čekijos cirke jokių rimtesnių pažeidimų nenustatyta, pasak aplinkosaugininkų, vis dėlto buvo aptarta, ką reikėtų daryti, jei dramblio patelę ir liūtus tektų konfiskuoti. Pasirodo, Lietuvoje jiems vietos neatsirastų. Kaunui atsisakius, reikalui esant, priimti gyvūnus, patikrinta informacija, kokie užsienio zoologijos sodai ieško dramblių. Paaiškėjo, kad šiuo metu dramblį galėtų priimti net trys institucijos Prancūzijoje.

Kokiomis sąlygomis čekų cirke gyvena dramblė Beibi, galite pamatyti patys vaizdo reportaže



REDAKCIJA REKOMENDUOJA