Angle down Atgal

Šiaulių „Akropolyje“ – koronaviruso atvejis

Šiaulių „Akropolio“ darbuotojui nustatytas koronavirusas. Tokia informacija internete ėmė plisti prieš keletą dienų, o sekmadienį Etaplius.lt ją patvirtino  „Akropolio“ atstovas.

Būklė – normali

Šis atvejis – vienas iš 7, patvirtintų šiandien. Kaip sekmadienį pranešė NVSC, asmuo niekur išvykęs nebuvo, dirba vienoje parduotuvėje. Susirgo liepos 22 d., grįžus iš darbo, vakare jam pasireiškė klinikiniai simptomai – karščiavimas. Iki susirgimo, t. y. liepos 21 d., nedirbo, nes turėjo laisvą dieną. Nustatyti du artimą sąlytį turėję asmenys. Šiuo metu atliekamas epidemiologinis tyrimas.

Pasak  „Akropolis Group“ Komunikacijos departamento vadovo Dominyko Mertino, koronavirusas buvo diagnozuotas liepos 24 d. „Su infekuotu darbuotoju palaikomas nuolatinis ryšys, jo būklė normali“, – sako jis.

Parduotuvė darbą atnaujins rytoj

Vienoje iš prekybos centro parduotuvių asmuo pradėjo dirbti vos prieš dvi savaites, o paskutinį kartą darbe buvo liepos 23 d. „Mūsų turimomis žiniomis, asmuo nebuvo niekur išvykęs, simptomus pajuto liepos 22 dieną, grįžęs iš darbo. Iki susirgimo, liepos 21 dienos, nedirbo, kadangi turėjo laisvą dieną. Operatyviai nustatyti du artimą sąlytį turėję asmenys, t. y. susirgusiojo kolegos, jie informuoti, šiuo metu yra saviizoliacijoje bei laukia, kada bus ištirti dėl COVID-19 viruso. Į darbą artimą sąlytį turėję susirgusiojo kolegos galės grįžti tik gavus neigiamus testų atsakymus bei leidus specialistams“, – komentuoja Komunikacijos departamento vadovas ir priduria, kad kol kas daugiau asmenų, jaučiančių COVID-19 simptomų, nežinoma.

D. Mertinas tikina, kad, pasitvirtinus diagnozei, buvo imtasi visų reikiamų priemonių. „Esame pasiruošę tokioms situacijoms ir elgiamės pagal planą, suderintą su atsakingomis institucijomis. Sužinojus apie teigiamą parduotuvėje dirbančio asmens COVID-19 testo rezultatą, nedelsiant informavome Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Šiaulių skyrių. Konsultuodamiesi su specialistais, ėmėmės visų saugumo priemonių: parduotuvė iškart buvo uždaryta, atlikta profesionali patalpų dezinfekcija“, – sako „Akropolio“ atstovas. Pasak jo, darbą parduotuvė planuoja atnaujinti rytoj, liepos 27 dieną.

Tiesa, kokioje parduotuvėje dirba užsikrėtęs asmuo, nepatikslinama, tačiau, Etaplius.lt šaltinių duomenimis, šiuo metu prekybos centre uždaryta „Celio“ parduotuvė.
 

Etaplius.lt nuotr.
Etaplius.lt nuotr.

Išskirtinis dėmesys saugumui

D. Mertinas pabrėžia, kad tiek Šiaulių, tiek ir Vilniaus bei Klaipėdos „Akropoliuose“ ir toliau išskirtinis dėmesys yra skiriamas lankytojų ir darbuotojų saugumui: „Nuolat periodiškai dezinfekuojame dažniausiai liečiamus paviršius ir sanitarines patalpas, ventiliacijos sistema veikia pilnu pajėgumu. Dezinfekcinio skysčio galima rasti prie kiekvieno įėjimo į prekybos centrus, šalia sanitarinių zonų, parduotuvėse, maitinimo įstaigose bei pramogų erdvėse. Ir toliau skatiname „Akropolyje" dirbančius asmenis ir lankytojus elgtis atsakingai, vadovautis viešai prieinamomis rekomendacijomis, skirtomis virusų plitimo prevencijai. Taip pat primename, kad vos pajutus bet kokius peršalimui būdingus simptomus, jokiais būdais nesilankyti prekybos ir pramogų centruose ar kitose viešose vietose. Saugokime save ir kitus!“

 

 

 

comment Skaitytojų komentarai (5)

Taip pat skaitykite